Slab dan slovenskih judoistov

Avtor: STA
Datum: 17. 02. 2007
Dunaj/Budimpešta - Ta konec tedna so na sporedu nove tekme svetovnega pokala v judu. Fantje se za točke merijo v Budimpešti, dekleta pa na Dunaju.

Prvi dan je bil slabši od siceršnjih rezultatov mojstrov belih in modrih kimon, saj si je uvrstitev priborila le Tina Razinger, ki je v kategoriji do 63 kg na Dunaju osvojila sedmo mesto, medtem ko sta oba predstavnika v moški ekipi, ki sta danes stopila na blazine, svoje borbe izgubila in ostala brez uvrstitev.
[IMG1]
Na Dunaju so brez uvrstitve ostale tudi Maja Uršič (do 63 kg), Ana Tatalovič (do 57 kg) in Anja Pečnjak (do 52 kg), sicer pa je ženski del ekipe zdesetkala bolezen, saj Tajda Ketiš (do 57 kg) in Lea Murko (do 78 kg) v avstrijsko prestolnico nista odpotovali. Slovenske barve bo v nedeljo tako branila le Regina Jernejc (do 70 kg).

Fantje so odpotovali v Budimpešto, prvi dan pa ni bil uspešen za Matjaža Terbovca (do 60 kg) in Simona Mohoroviča (do 66 kg), ki sta svoji uvodni borbi izgubila in ostala brez uvrstitev. Tudi fantje se srečujejo z boleznimi, Igor Trbovc (do 66 kg) na Madžarsko sploh ni odpotoval, Roka Tajhmana (do 73 kg) pa je bolezen ujela danes, tako da ni stopil na tatami.

Jutri slovenska izbrana vrsta poleg Jernejčeve lahko računa še na dobre nastope v moški konkurenci, ko bodo na sporedu težje kategorije. V Madžarski prestolnici se bodo borili Aljaž Sedej, Klemen Ferjan (do 81 kg), Igor Spasojevič (do 90 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).