Nedelja uspešna le za Ceraja in Ferjana

Avtor: STA/Foto Zoran Flis, Miha Vidrih/Sportal, SPS
Datum: 25. 02. 2007
Hamburg - Slovenski judoisti in judoistke, ki svoje moči merijo na super svetovnem pokalu v nemškem Hamburgu, so bili v nedeljo precej manj uspešni, kot pa v soboto, ko je Urška žolnir zmagala. Danes sta dobro nastopila le Matjaž Ceraj, ki je v kategoriji nad 100 kilogramov osvojil deveto mesto, in Primož Ferjan, ki je bil v kategoriji do 100 kilogramov prav tako deveti.

Primož Ferjan je v kategoriji do 100 kilogramov najprej klonil proti Izraelcu Arielu Zeevi, svetovnemu podprvaku in bronastemu z olimpijskih iger v Atenah, ter se preselil v repasaž, kjer se je pomeril z Uzbekistancem Otkirrjem Kurbanovom in ga premagal z iponom (10:0), nato pa na blazino moral z Japoncem Keijijem Suzukijem, olimpijskim prvakom iz Aten in dvakratnim svetovnim prvakom.

Japonski reprezentant je bil od Slovenca boljši po iponu (10:0), s čimer je Ferjan osvojil deveto mesto. Matjaž Ceraj je najprej premagal Brazilca Daniela Hernandesa, nato pa izgubil proti Gruzijcu Laši Gujejianiju in moral v repasaž. Tam se je srečal z Nemcem Matthiasom Schmunkom in izgubil po iponu (0:10) ter prav tako osvojil končno deveto mesto.

Lucija Polavder
"Luca" brez popravnega izpita

Ostali štirje slovenski predstavniki, ki so nastopili v nedeljo, so imeli manj uspeha. Klemen Ferjan je prvo borbo v kategoriji do 81 kg dobil, nato pa klonil proti Portugalcu Diogi Limi, ki je že zmagal na tekmi svetovnega pokala in ostal brez repasaža. Marko Petrič je v isti kategoriji izgubil že prvo borbo proti Francozu Anthonyju Rodriguezu, ki pa je v nadaljevanju klonil, zaradi česar je slovenski borec prav tako ostal brez možnosti repasaža.

Regina Jernejc je prvo borbo proti Japonki Kumiko Horie izgubila, a je ta napredovala vse do polfinala in Slovenki omogočila nastop v repasažu. Tam pa je Jernejčeva izgubila proti Kubanki Yurisel Laborde. Najtežja slovenska borka Lucija Polavder je v kategoriji nad 78 kilogramov uvodoma izgubila proti Nemki Franziski Konitz, ker pa je ta v nadaljevanju prav tako izgubila, je "Luca" ostala brez možnosti popravnega izpita.

Urška žolnir

Bliža se člansko EP

Slovenska ekipa je v Hamburgu, kjer ostaja na pripravah, že v soboto zablestela z zmago Urške žolnir, ki je tako zabeležila svojo drugo najvišjo stopničko v tej sezoni. Članica celjskega judo kluba Sankaku je v kategoriji do 63 kilogramov osvojila prvo mesto, potem ko je v finalu premagala domačo predstavnico, Nemko Anno von Harnier.

Prihodnji konec tedna bo na sporedu še zadnja tekma svetovnega pokala pred letošnjim evropskim članskim prvenstvom v Beogradu (od 6. do 8. aprila), fantje bodo nastopali v Varšavi, dekleta pa v Pragi.