Nareksova in Djukičeva tretj / Svetovni pokal, Danska (Ž)i

Avtor: Peter Prelc/Sportal
Datum: 28. 04. 2007
Ljubljana - Po evropskem prvenstvu v Beogradu dekleta nadaljujejo s tekmami svetovnega pokala. V soboto so se pomerile na Danskem, dve slovenski judoistki pa sta razveselili s tretjim mestom, in sicer Petra Nareks (do 52 kg) in Vesna Djukič (do 57 kg), medtem ko je Urška žolnir (do 63 kg) ostala brez uvrstitve.

Vesna Djukič

Okoli dvajset dni je minilo od evropskega prvenstva v judu, kjer so slovenske predstavnice osvojile tri odličja - dva bronasta in enega srebrnega. V soboto so tako nadaljevala s tekmovanje, in sicer so se pomerila v tekmi svetovnega pokala na Danskem.

Nareksova je v kategoriji do 52 kg najprej premagala Rusinjo Anno Davitčenko s 3:0. V drugem krogu je bila boljša od Madžarke Hedvig Karakas, nato pa še z 10:0 od žpanke Anw Carrascose. V polfinalu je morala priznati premoč Kitajki Ying Lijevi, ki je zmagala v podaljšku po zlati točki. V borbi za tretje mesto pa je z davljenjem (10:0) premagala Bolgarko Maryno Zharskaivo.

Petra Nareks

žolnirjeva žrtev sodniške napake

V kategoriji do 57 kg v konkurenci 35 tekmovalk je Djukičeva končala svoje nastope na odličnem tretjem mestu. V prvem krogu je bila boljša s 3:0 od žvicarke Lene Göldi, nato je premagala s 5:0 Izraelko Michaelo Feinblat in Finko Nino Koivumäki z 10:0. V polfinalu je izgubila z Nemko Mareen Hein, v borbi za tretje mesto pa se je znova veselila zmage, saj je bila boljša od Poljakinje Inge Kolodziej.

žolnirjeva je tokrat presenetljivo ostala brez uvrstitve, predvsem zaradi sodniške napake. že v svoji prvi borbi je klonila proti francoski predstavnici Marielli Pruvost.

V nedeljo bodo na "tatamije" stopile še tri tekmovalke. V kategoriji do 70 kg se po dolgotrajni odsotnosti po poškodbi vrača Raša Sraka, do 78 kg se bo borila Regina Jernejc, v najtežji kategoriji pa bo skušala po čim višji uvrstitvi poseči Lucija Polavder.