Uspešna vrnitev Srake / Svetovni pokal, Danska (Ž)

Avtor: Peter Prelc/Sportal
Datum: 29. 04. 2007
Ljubljana - Tudi nedelja je bila za slovenske judoistke uspešna, saj sta na tekmi svetovnega pokala na Danskem medalji osvojili Lucija Polavder, ki je bila druga in Raša Sraka, ki se je po dolgotrajni odsotnosti zaradi poškodbe uspešno vrnila, saj si je priborila tretje mesto.

Raša Sraka

V soboto sta se na Danskem brona veselili Petra Nareks (do 52 kg) in Vesna Djukič (do 57kg), dan zatem pa sta Raša Sraka (do 70 kg) ter Lucija Polavder (nad 78 kg) dodali v slovenski izkupiček dve novi odličji.

Sraka, ki je bila zaradi poškodbe hrbta - morala je tudi na operacijo - odsotna skoraj leto, se je uspešno vrnila na "tatamije". Na svojem prvem tekmovanju po poškodbi je osvojila tretje mesto. V prvem krogu je bila prosta, v drugem pa se je pomerila z Rusinjo Natalijo Kazantsevo, od katere je bila boljša s 3:0. V borbi za polfinale je nato klonila proti žpanki Cecilie Blanco, tako da je morala v repesaž. Tam je najprej premagala (5:0) Samantho Lowe iz Velike Britanije, nato pa še evropsko podprvakinjo Katarzyno Pilocik iz Poljske s 7:0. V borbi za tretje mesto je bila boljša od Nemke Anette Böhm.

Lucija Polavder

Polavderjeva se je "sprehodila" do finala

Polavderjeva je vse do finala premagovala nasprotnice z 10:0, v zadnjem dvoboju pa je bila Rusinja Elena Ivašenko premočna in tekmovalka iz judo kluba Sankaku je končala svoje nastope na drugem mestu. Na poti do borbe za prvo mesto je najprej premagala Kanadčanko Olio Berger, nato Rusinjo Anaido Mhitarjan, v polfinalu pa še Ukrajinko Marino Prokofjevo. Regina Jernejc, ki nastopa v kategoriji do 78 kg je izgubila že svojo prvo borbo s Francozinjo Lucie Louette.

Prihodnji konec tedna čakajo slovenske judoiste in judoistke tekme super svetovnega pokala v Moskvi.