Polavderjeva srebrna v Moskvi

Avtor: (STA)
Datum: 05. 05. 2007
6. 5. (STA) - Drugi dan super svetovnega pokala judoistov in judoistk v Moskvi je bil znova uspešen za slovensko reprezentanco. Na zmagovalne stopničke se je povzpela Lucija Polavder (nad 78 kg).

Polavderjeva je osvojila drugo mesto, v finalu je morala priznati premoč zgolj domačinki Jeleni Ivaščenko. Klemen Ferjan (do 81 kg) je bil sedmi, medtem ko so Raša Sraka (do 70 kg), Primož Ferjan (do 100 kg) in Aljaž Sedej (do 81 kg) ostali brez uvrstitev.

Super svetovni pokal v Moskvi je ena izmed treh najmočnejših tekem svetovnega pokala, ki se je udeležujejo najboljši tekmovalci in tekmovalke sveta. Kot vse letošnje tekme svetovnega pokala tudi ta šteje za kvoto nabiranja točk za nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto v Pekingu. Moskovska postaja je bila spet odlično prizorišče za slovenske judoistke in judoiste, ki so vnovič dokazali, da sodijo v sam svetovni vrh.

Drugi dan je bil uspešen za Lucijo Polavder, ki je tako spet stopila na zmagovalni oder, kar je pri "najtežji" slovenski predstavnici, članici celjskega judo kluba Sankaku, že stalnica. Bronasta z letošnjega EP v Beogradu je v prvem krogu premagala Kazahstanko Varvaro Masjagino, nato še Belorusinjo Julijo Barisik in v polfinalu tudi Nemko Franzisko Konitz. V finalu se je Polavderjeva pomerila z ljubljenko domačega občinstva Jeleno Ivaščenko in ji morala priznati premoč.

Dobro je v Moskvi nastopal tudi starejši od bratov Ferjan - Klemen. Peti z letošnjega prvenstva stare celine je na koncu osvojil sedmo mesto, potem ko je vknjižil tri zmage in dva poraza. Najprej je bil boljši od žvicarja Miche Eggerja, nato od Rusa Ibrahima Ibragujmgadžijeva, nato pa je izgubil proti Britancu Euanu Burtonu. V prvem krogu repasaža je bil boljši od Ukrajinca Romana Gontjuka, v nadaljevanju pa je izgubil proti Poljaku Lukaszu Balandi in končal na sedmem mestu.

Klemnov mlajši brat Primož Ferjan je ostal brez uvrstitve, sicer je prvo borbo proti Uzbekistancu Ikromu Nurulujevu še dobil, a nato dvakrat klonil. Najprej proti Britancu Petru Cousinsu, nato pa v repasažu še proti Avstrijcu Franzu Birkfellnerju. Brez uvrstitve sta ostala tudi Raša Sraka, ki je v prvem krogu izgubila s Francozinjo Lylene Chollet, in Aljaž Sedej, ki je klonil proti Latvijcu Kasparsu Svarsu. Ker se njuna nasprotnika nista uvrstila naprej, sta oba slovenska borca ostala brez možnosti popravnega izpita.

Prihodnji konec tedna bodo slovenski judoisti in judoistke, ki ne bodo odpotovali na evropsko prvenstvo v katah, trenirali doma, po klubih ali na pripravah, že čez 14 dni pa jih čaka nova preizkušnja svetovnega pokala. Fantje se bodo 19. in 20. maja borili v Bukarešti, dekleta pa bodo v lov za novimi točkami odpotovala v Lizbono.