Svetovni pokal Lizbona/Bukarešta, 1. dan/ Nareksova sedma v Lizboni

Avtor: STA /Foto Zoran Flis/Sportal, SPS
Datum: 19. 05. 2007
Lizbona/Bukarešta - Prvi dan zadnjega svetovnega pokala pred septembrskim svetovnim prvenstvom v Rio de Janieru je Petra Nareks na tekmi v Lizboni v kategoriji do 52 kg osvojila sedmo mesto.

Petra Nareks

Poleg Nareksove je v Lizboni nastopila še Vesna Džukič, ki je v prvem krogu kategorije do 57 kg izgubila z Ukrajinko Ano Nikitino in nato ostala brez repasaža in uvrstitve.

Moški del reprezentance se te dni bori v Bukarešti, prvi dan je na tatamije stopil le Simon Mohorovič, ki je v kategoriji do 66 kg ostal brez uvrstitve.

Članica Sankakuja Nareksova je v predtekmovanju s koko (3:0) premagala Britanko Krystene Feenan in Belorusinjo Marino žarsko, nato pa je v polfinalu klonila proti Turkinji Aynur Samat (0:7). V repasažu je najprej z iponom (10:0) premagala žpanko Miren Luiz Leon, a nato izgubila proti Francozinji Caroline Lantoine (0:7) in tekmo končala na sedmem mestu. Klubska kolegica Nareksove Džukičeva je že v prvem krogu izgubila proti Nikitini (0:5) in ostala brez možnosti popravnega izpita.

Slovenske barve bo v nedeljo na blazinah v Lizboni branila še četverica slovenskih deklet. Do 63 kg bo nastopila Urška žolnir, do 70 kg Raša Sraka, do 78 kg Regina Jernejc in nad 78 kg Lucija Polavder.

Fantje ta konec tedna nastopajo v Bukarešti, na prizorišču evropskega prvenstva iz leta 2004 pa prvi dan niso imeli sreče. Od štirih borcev je nastopil le Simon Mohorovič, ki je vknjižil eno zmago. V prvem krogu je z iponom (10:0) premagal žvicarja Nicolasa Maurerja, a nato izgubil proti Grku Tarielu Zidiridisu, ki je v nadaljevanju izgubil, s čimer je Mohorovič izgubil možnost repasaža. V nedeljo bodo na blazine stopili še petouvrščeni z letošnjega EP v Beogradu Klemen Ferjan (do 81 kg), v isti kategoriji mu bo družbo delal Aljaž Sedej, kategorijo višje, torej do 90 kg, pa bo slovenske barve branil Igor Spasojevič.

Z omenjenima turnirjema v Lizboni in Bukarešti se bo končal uvodni, spomladanski del tekmovanj za svetovni pokal.