Žolnirjeva i Svetovni pokal Lizbona/Bukarešta (2. dan) n Polavderjeva do srebra

Avtor: Foto P.P., Miha Vidrih/Sportal, SPS
Datum: 20. 05. 2007
Ljubljana - Drugi dan svetovnega pokala v judu je bil za slovenske predstavnice bolj uspešen kot prvi, saj sta Urška žolnir (do 63 kg) in Lucija Polavder (do 78 kg) v Lizboni osvojili drugo mesto. Veliko slabše so se odrezali moški, saj v Bukarešti nobenemu izmed treh predstavnikov ni uspelo zabeležiti uvrstitve.

Urška žolnir
V Lizboni je prvi dan tekmovanja prišla do sedmega mesta Petra Nareks, drugi dan pa je bil veliko uspešnejši, saj so slovenske tekmovalke osvojili dve srebrni odličji. žolnirjeva je v kategoriji do 63 kg imela že v prvem krogu težko nasprotnico, saj se je pomerila s žpanko Saro Alvarez, vendar jo je ugnala z 10:0. Z enakim izidom je v drugem premagala Grkinjo Dimitro Androutsou, v tretjem pa je bila s 5:0 boljša še od Portugalke Andreie Cavalleri. V polfinalu jo je čakala tretja iz EP v Beogradu Avstrijka Claudia Heill, od katere je bila članica JK Sankaku boljša s 3:0. V finalu je bila njena nasprotnica zmagovalka zadnjih dveh svetovnih pokalov na Danskem in v Rusiji, Nizozemka Elisabethe Willeboordse. Slednja je slavila zmago šele po zlati točki.

Lucija Polavder

Sraka sedma, Jernejčeva brez uvrstitve

Polavderjeva (nad 78 kg) je bila v prvem krogu prosta, nato pa je bila brez večjih težav boljša od Nemke Verene Birndorfer (7:0), z zmago pa se je uvrstile tudi v polfinale, kjer se je pomerila s Poljakinjo Urszulo Sadkowsko in jo premagala z 10:0. V finalu je nato klonila z enakim izid proti Nemki Sandri Köppen.

Raša Sraka (do 70 kg) je v prvem krogu premagala z 10:0 Britanko Sally Conway, nato pa z 0:10 izgubila proti Francozinji Magali Leguay obračun za polfinale. V repesažu ji je Nemka Annette Böhm predala dvoboj zaradi poškodbe, sledil je poraz proti žpanki Cecilii Blanco in končno sedmo mesto.

Regina Jernejc (do 78 kg) je izgubila že svojo prvo borbo proti Britanki Michelle Rogers ter končala tekmovanje brez uvrstitve, saj je ostala brez popravka v repesažu.

Aljaž Sedej

Fantje brez uvrstitve

V Romuniji so v nedeljo na "tatamije" stopili trije predstavniki, in sicer sta v kategoriji do 81 kg nastopila dva, Klemen Ferjan in Aljaž Sedej, kategorijo višje (do 90 kg) pa Igor Spasojevič, vendar pa nikomur ni uspelo zabeležiti zmage. Klemen je bil v prvem krogu prost, v drugem pa se je pomeril z Ukrajincem Romanom Gontjukom in izgubil z 0:10, s tem pa so se končali tudi nastopi za starejšega izmed bratov Ferjan, saj je Ukrajinec naslednjo borbo izgubil. Tudi Sedej je bil najprej prost, nato pa klonil proti Poljaku Lukaszu Balandi (0:10). Od Spasojeviča je bil v drugem krogu - v prvem je bil prost - z 10:0 boljši Poljak Krzystof Weglar.

Vse do jeseni judosti in judoistke ne bodo imeli na sporedu tekem svetovnega pokala ali super pokala, v septembru pa jih čaka svetovno prvenstvo, kjer se lahko neposredno uvrstijo na olimpijske igre v Pekingu, kamor vodijo uvrstitve do petega mesta.