Prvi dan dve zlati odličji / Pokal DAX, 1. dan

Avtor: Peter Prelc/Sportal
Datum: 16. 06. 2007
Celje - V celjski dvorani Golovec je bil v soboto na sporedu prvi dan tekmovanja pokala DAX v judu. Od 28 slovenskih judoistk in judoistov sta se najbolj izkazali Urška žolnir v kategoriji do 63 kg in Lucija Polavder v kategoriji nad 78 kg, ki sta se veselili zlatega odličja. Uspeh je dopolnila Vesna Djukič (do 57 kg) s tretjim mestom.

V Celju se v soboto in nedeljo meri na svetovnem B pokalu več kot 400 tekmovalcev in tekmovalk iz 27 držav. Prvi dan tekmovanja sta slovenske ljubitelje in ljubiteljice juda razveselili dve Slovenki, in sicer žolnirjeva in Polavderjeva.

Lucija Polavder je ugnala vse tekmice.

Slednja je v kategoriji nad 78 kg potem, ko je bila v prvem krogu prosta, v drugem premagala Nihel Cheikhrouhouo, nato v polfinalu Natalijo Sokolovo iz Rusije in v finalu še Nemko Katrin Beinroth (5:0).

Urška žolnir
žolnirjeva je na poti do polfinala premagala Madžarko Abigel Joo, Nemko Claudio Ahrens in Rusinjo Alino Puhovo, v boju za finale Hrvatico Marijano Mišković in nato še v finalu Rusinjo Marto Labazino, katero je premagala z iponom (10:0).

V isti kategoriji so nastopile še tri predstavnice, in sicer je Ana Velenšek izpadla v drugem krogu (v prvem je bila prosta), Tina Razinger v repesažu, v slednjem pa je obstala tudi Maja Uršič, ki je izgubila borbo, s katero bi prišla v boj za tretje mesto.

Djukičeva v borbi za tretje mesto boljša od Trstenjakove

V kategoriji do 57 kg so prav tako nastopile štiri borke, Vesna Djukič pa se je veselila tretjega mesta, kjer je bila boljša od Tine Trstenjak. Vlora Bedeti je v repesažu izgubila na zadnji stopnički, saj bi ji zmaga proti Nemki Mariji Schneehardt prinesla borbo za tretje mesto. Ana Tatalovič je v repesažu po zmagi proti Romunki Leni Sterei, nato izgubila proti Britanki Rebeci Dunning.

Celjani so v soboto dodobra napolnili dvorano Golovec.

Pri moških so v kategoriji do 60 kg vsi štirje predstavniki izpadli ali v prvem, ali drugem krogu, nihče pa ni imel priložnosti do popravnega izpita v repesažu. Najštevilčnejše zastopstvo smo imeli v kategoriji do 73 kg, kjer se je borilo kar osem Slovencev. Tudi tu nihče ni uspel priti do tretjega kroga. Kot edini je prišel v repesaž Mario Rudl, a izgubil že svojo prvo borbo proti Nemcu Manuelu Müllerju.

Jenuš najvišje pri moških

žest judoistov se je borilo do 90 kg, najbolje pa se je odrezal Gregor Greif, ki je prvi dve borbi zmagal, nato ga je zaustavil po zlati točki Nemec Sven Helbing, ki je bil na koncu drugi in v repesažu še Avstrijec Stefan Kronberger. V najtežji kategoriji je nastopil ob odsotnosti poškodovanega Matjaža Ceraja le Mitja Jenuš, je tekmovanje končal na petem mestu, saj je klonil v borbi za tretje mesto proti Nemcu Tinu Bierau. Rojaki slednjega so osvojili vsa prva tri vodilna mesta.

V nedeljo se bodo moški pomerili še v kategorijah do 66 kg, do 81 kg in 100 kg in dekleta do 52 kg, do 70 kg in do 78 kg. Finalni obračuni se bodo pričeli ob 17. uri.