Slovenija je pozlačena / Eyof - 5. dan

Avtor: Maja Mastnak/Sportal
Datum: 28. 07. 2007
Beograd - Mladi slovenski športniki na EYOF-u v Beogradu so imeli fantastičen zadnji tekmovalni dan. Teniška igralka Polona Hercog je namreč v konkurenci posameznic osvojila zlato medaljo, v mešanih dvojicah s soigralcem Miho Plešnikom pa srebrno. Bronasto odličje je osvojil judoist Jan Ratej.

Hercogova z dvema odličjema najuspešnejša Slovenka.

Polona Hercog je najprej stopila na rdeči pesek igrišč na Zvezdari ter se v finalu posameznic pomerila z gruzijsko nasprotnico ter iz dvoboja izšla kot velika zmagovalka. Naša šampionko je kasneje v paru z Miho Plešnikom izgubila finale mešanih dvojic proti prvima noslicema Gruzijcema Giorgiju Kmiadšviliju in Ekaterini Gorgodze.

Vaterpolska reprezentanca Slovenije je po porazu s Slovaško turnir zaključila kot šesta.

Marko žpiler je v suvanju krogle dosegel šesti izid in tako zaostal za pričakovano medaljo.

Jan Ratej

Judoisti, ki niso bili preveč zadovoljni s svojimi dosežki, so po osvojitvi druge bronaste kolajne, za katero je poskrbel Jan Ratej, najbrž precej boljše volje, nastopiti pa mora še Sabina Ferran.

S tekmovanjem so zaključili tudi plavalci in plavalke, v bazenu pa so se borili Jan Karel Petrič, Jure Vidmar, Urša Bežan, Katja Hajdinjak, Tjaša Vozel, Tjaš Oder, Rok Sagmeister in Teja Pešl.

Najboljši uvrstitvi sta zabeležili dve Tjaši, Vozlova je bila na 100 metrov prsno s časom 1:14,54 peta, medtem ko je bila Odrova v najdaljši ženski disciplini, na 800 metrov kravl, sedma s časom 9:11,36.

Mlade športnike smo povprašali tudi kaj si mislijo o dopingu, ter podrobneje spoznali najmlajšega iz plavalnega klana Petrič.