Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 30. 07. 2007
Polona Hercog je v Beogradu zmagovala in uživala

Polona Hercog je potrdila veliko nadarjenost.

Slovenska reprezentanca se je z devetega olimpijskega festivala evropske mladine v Beogradu, na katerem se je za kolajne v osmih panogah potegovalo več kot 2000 športnic in športnikov iz 49 držav, vrnila s šestimi uvrstitvami med prve tri. Odprava je štela 57 tekmovalk in tekmovalcev, osvojila je eno zlato kolajno, tri srebrne in dve bronasti.

Najuspešnejša v slovenski vrsti je bila teniška igralka Polona Hercog iz Kamnice pri Mariboru, ki je od šestih kolajn prispevala kar dve. Polona je osvojila zlato kolajno v posamični konkurenci, kjer je v finalu kar s 6:0, 6:1 premagala Ekaterino Gorgodze (prvouvrščeno igralko na evropski lestvici do 16 let) in srebrno v igri mešanih dvojic s soigralcem Miho Plešnikom. Naša dvojica je v finalu igrala proti Gruzijcema Ekaterini Gorgodze in Giorgiji Khmiadašvili, s 6:4, 6:2 sta bili boljši Gruzijki.

"Z igrami v Beogradu sem zelo zadovoljna. V posamični konkurenci sem pričakovala zmago, čeprav je Gorgodzejeva dobra igralka. Premagala sem jo že drugič; s 6:3, 6:2 sem bila boljša od nje že na evropskem prvenstvu do 14 let. V finalu mešanih dvojic sva bila z Miho nemočna, kajti gruzijska dvojica je igrala domala brez napak. Nekaj dni so bili v Beogradu tudi moji starši, vse dni pa Mima Jaušovec, tako da sem tudi po tej plati imela močno podporo. V srbski prestolnici sem uživala, še posebej sem bila vesela družbe toliko vrstnikov, kakršne na teniških turnirjih nisem vajena. Sedaj me čakajo priprave v Nemčiji, po njih nastop na turnirju Infond open z nagradnim skladom 25.000 ameriških dolarjev v Mariboru in zatem še igranje na mladinskem turnirju odprtega prvenstva ZDA," nam je povedala 16-letna igralka TK Mima iz Maribora.

Srebrni kolajni sta v Beogradu osvojili plavalka Urša Bežan (200 m prosto) in atletinja Maja Bratkič v troskoku (12,89), bronasti pa judoista Kristina Vršič (do 44 kg) in Jan Ratej (nad 90 kg). "Z nastopi judoistk in judoistov sem zadovoljen. želja je bila kolajna, osvojili smo dve, poleg tega še po eno peto in sedmo mesto. Blizu kolajne je bil tudi Uroš Kavčič, a so ga v boju za tretje mesto oškodovali sodniki. Dekletom in fantom čestitam za kakovostne boje," je nastope judoističnega dela naše odprave ocenil trener žtefan Cuk.

Slovenski vaterpolisti so zadnji dan tekmovanja igrali tekmo za peto mesto s Slovaki. Potem ko so Slovake v predtekmovanju premagali z 8:7, so tekmo za peto mesto izgubili. Slovaki so bili boljši z 10:8 (3:2, 3:4, 1:2, 5:2), tako da je slovenska vrsta osvojila šesto mesto.