Žolnirjeva zlata, Polavderjeva bronasta

Avtor: Peter Prelc/Sportal
Datum: 12. 08. 2007
Ljubljana – V nemškem Braunschwigu poteka v soboto in nedeljo svetovni B pokal v judu. Prvi dan tekmovanja, ki je hkrati zadnji preizkus pred svetovnim prvenstvom v Brazilijo, sta slovenski predstavnici poskrbeli za dve odličji. Urska žolnir je v kategoriji do 63 kg osvojila zlato, medtem, ko je bila Lucija Polvader v najtežji kategoriji bronasta.

Rok Dragšič

Zadnji preizkus pred SP

V soboto in nedeljo se slovenski judoisti in judoistke merijo še na zadnjem preizkusu pred svetovnim prvenstvom v Braziliji, ki bo na sporedu v septembru. Gre za svetovni B pokal – enake vrednosti kot DAX cup v Sloveniji -, ki ne prinaša točk za uvrstitev na olimpijske igre. Vendar pa imajo borci in borke priložnost v še zadnji vpogled svoje forme pred SP.

Pri moških so se prvi dan pomerili v kategorijah do 60 kg, 70 kg, 90 kg in nad 100 kg, Slovenci pa smo imeli predstavnika le v prvi kategoriji, kjer je nastopil Roki Drakšič. Slednji je bil v prvem krogu prost, v drugem pa je klonil proti Kazahstancu Salamatu Utarbajevu z 0:7 in na koncu ostal tudi brez repesaža.

Urška žolnir

žolnirjeva do vseh zmag z iponom

Od Slovenk sta nastopili dve predstavnici in se obe veselili odličja. V kategoriji do 63 kg se je Urška žolnir povzpela na sam vrh, medtem ko je Lucija Polavder (nad 78 kg) osvojila tretje mesto. žolnirjeva se je izkazala na vseh borbah, saj je vse nasprotnice premagala z iponom (10:0). Najprej je klonila Nizozemka Margot Wetzer, nato Nemka Christina Marzok, v tretjem krogu Finka Johanna Ylinen, v polfinalu Rusinja Ljubov Belskaja in za konec še Izraelka Alice Schlesinger. Prav z nasprotnico v finalu je Urška opravila najhitreje, saj je zmagala po minuti in pol borbe.

Polavderjeva je svojo prvo borbo izgubila v tekmi za zlato točko proti Nemki Vereni Bindorfer (0:10). Nato je z iponom v repesažu premagala prav tako Nemko, in sicer Beatrice Rietz in z wazarijem še Rusinjo Eleno Ivaščenko, ko je bila boljša v podaljšku. V tekmi za tretje mesto se je pomerila še s tretjo nemško predstavnico, Franzisko Konizt, od katere pa je bila boljša z 10:0.