Sraka dobila najteŽjo nasprotnico

Avtor: Peter Prelc/Sportal
Datum: 13. 09. 2007
13.9.2007, 09:16 / žreb na SP v judu

Ljubljana - V Riu de Janeiru se danes ob 15. uri po našem času pričenja svetovno prvenstvo v judu, kjer se bo za vstopnice za olimpijske igre potegovala tudi deseterica slovenskih judoistov in judoistk. Opravljen je bil tudi žreb, v prvem krogu pa bosta imela najtežje delo Primož Ferjan (do 81 kg) in Raša Sraka (do 70 kg). Danes bodo na tatamije stopili trije Slovenci in Slovenke.

Raša Sraka

Slovenska delegacija se je včeraj udeležila žreba na prizorišču svetovnega prvenstva v Braziliji. Nasplošno je bil žreb naklonjen večini v prvem krogu, z izjemo Sraki in Primožu Ferjanu, ki sta dobila zelo močna nasprotnika. Sraka, ki nastopa v kategoriji do 70 kg se bo pomerila z izkušeno 32-letno Italijanko, ki ima v svoji vitrini dva brona iz olimpijskih iger in dva iz svetovnih prvenstev, na evropskih prvenstvih pa je osvojila dve srebrni in pet bronastih medalj. Ob tem je zmagala tudi na enajstih turnirjih svetovnega pokala.

Mlajši izmed bratov Ferjan (do 100 kg) se bo pomeril s 33-letnim Mauludom Miraljevim, ki prihaja iz Azerbajdžana. Slednji je osvojil na svetovnih prvenstvih dve bronasti odličji, zmagal pa je tudi na dveh svetovnih pokalih.

Matjaž Ceraj

Prvi dan trije

Prvi dan bodo sicer nastopili trije, in sicer oba predstavnika v najtežji kategoriji, Primož Ceraj pri moških in Lucija Polavder pri dekletih, oba pa sta dobila za nasprotnika borca oz. borko, ki prihajata iz Tajvana. Regina Jernejc se bo v kategoriji do 78 kg pomerila s tekmico iz Guama.

V petek bo nastopilo največ slovenskih predstavnikov in predstavnic, saj bosta na "tatamije" poleg omenjene Srake in Primoža Ferjana, stopila še Klemen Ferjan in Urška žolnir (do 63 kg). Slednja se bo pomerila s predstavnico Portorika, medtem ko je starejšemu izmed bratov Ferjan v kategoriji do 100 kg žreb namenil Hatema Abdelakherja iz Egipta, ki ima iz afriškega prvenstva srebrno in bronasto medaljo.

Petra Nareks

V kategoriji do 73 kg bo nastopilo kar 72 judoistov

Tretji dan prvenstva se bosta borila Sašo Jereb (do 73 kg) in Petra Nareks do 52 kg. Nareksova je v prvem krogu dobila za nasprotnico predstavnico Madagaskarja, Finaritro Raliterasasolo, Jereb pa se bo pomeril z borcem, ki prihaja iz Egipta.

Zadnji dan tekmovanja bomo imeli na "tatamijih" v kategoriji do 60 kg Roka Drakšiča, nasprotnik slednjega bo Chindavon Syvanevilay iz Laosa. Morda bosta v nedeljo v odprti kategoriji nastopila še Polavderjeva in Ceraj, vendar pa gre za disciplino, ki ne prinaša uvrstitve na olimpijske igre.

Da je letos konkurenca izjemno močna in številčna priča tudi dejstvo, da še nikoli doslej ni nastopilo v posamezni kategoriji več kot 64 tekmovalcev, letos pa bomo temu priča kar v treh kategorijah. Tako bo pri moških v kategoriji do 66 kg nastopilo 70 borcev, 72 judoistov bo nastopilo v kategoriji do 73 kg in 69 v kategoriji do 81 kg.