Spet odlični doseŽki

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 01. 10. 2007

Judoist Sašo Jereb (zgoraj) je v Rotterdamu klonil šele v finalu tekme super A pokala.

Slovenski judoisti so ob koncu minulega tedna na tekmovanju za super A-pokal v Rotterdamu spet nastopili odlično. že zlasti velja to za Saša Jereba, Rašo Srako in Lucijo Polavder. Judoist ljubljanske Olimpije je v kategoriji do 73 kg pokleknil šele v finalu, judoistka Bežigrada je v kategoriji do 70 kg osvojila tretje mesto, prav tako tretja pa je bila članica JK Sankaku iz Celja Lucija Polavder v kategoriji nad 78 kg.

Sašo Jereb je v uvodni borbi premagal Belgijca Dirka van Tichelta, nato Nizozemca Henryja Schoemana in Avstrijca Christopha Stangla, v polfinalu je ugnal Britanca Laina Feenana, v finalu pa moral priznati premoč poljskemu judoistu Krzystofu Wilkomirskeemu. Raša Sraka je najprej premagala Rusinjo Natalijo Burino, nato še Portugalko Ano Cacholo, v polfinalu izgubila proti Nemki Annett Boehm in v boju za tretje mesto premagala Finko Elino Paulman. Lucija Polavder je bila v prvem krogu prosta, v drugem je premagala Ukrajinko Maryno Prokofjevo, v polfinalu pa je morala priznati premoč Rusinji Eleni Ivaščenko. V boju za tretje mesto je bila naša tekmovalka uspešnejša od Italijanke Michaele Torrenti.

Z dobrimi nastopi sta si uvrstitve priborila še Aljaž Sedej (do 81 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg), ki sta osvojila sedmi mesti. Brez uvrstitve pa so ostali Maja Uršič (do 63 kg), Simon Mohorovič in Igor Trbovc (oba do 66 kg), Petra Nareks (do 52 kg), Igor Spasojevič (do 90 kg) in Primož Ferjan (do 100 kg).