Sedej mladinski evropski prvak / MEP, 2. dan

Avtor: Peter Prelc/Sportal
Datum: 06. 10. 2007
Ljubljana - Drugi dan evropskega mladinskega prvenstva v judu, ki poteka v Pragi, je odlično nastopil v kategoriji do 81 kg Aljaž Sedej, ki se je veselil naslova prvaka. Ob njem so na "tatamije" stopili še trije judoisti in judoistke, do uvrstitve pa je prišla še Branka Mirjanič, ki je bila v kategoriji do 70 kg sedma.

Aljaž Sedej

Po prvem dnevu in petem mestu Anje Pečnak, je drugi dan minil v znamenju Aljaža Sedeja, ki je v kategoriji do 81 kg ugnal vso konkurenco in postal mladinski evropski prvak. Ob njem so nastopili še Tadej Čeh (do 73 kg), Tina Razinger (do 63 kg) in Branka Mirjanič (do 70 kg), ki je bila sedma.

Sedej je do naslova prvaka prišel, ko je tri nasprotnike ugnal z iponom in dva s koko. Prav s slednjo je prišel do zmage proti prvem nasprotniku, Avstrijcu Albertu Fercherju. Nato je ugnal z 10:0 Portugalca Miguela Medeirosa, boljši pa je bil tudi od Gruzijca Nikota Kutsia. V polfinalu je izločil Hrvata Luka Leska (10:0), v finalu pa je premagal še Rusa Alibeka Baškajeva (10:0).

Čeh je v kategoriji nižje od Sedeja svojo prvo borbo dobil proti Bolgaru Tihomirju Blagovestovu, nato pa izgubil za juko proti Nemcu Christopherju Völku.

Tina Razinger

Mirjaničeva sedma

Razingerjeva (do 63 kg) je končala s svojim nastopi najhitreje, saj je izgubila že uvodno borbo (0:10) z Italijanko Sharono Dinasto. Mirjaničeva je svojo prvo borbo dobila z vazarijem proti žpanki Marii Avomo Bernabeo, nato pa klonila z Nemko Barbaro Bandel (0:3). V repasažu je začela z zmago 10:0 proti žvicarki Stephanii Egger, sledil pa je poraz proti Madžarki Ninetti Kakonyji. S tem je Madžarka preprečila članici JK Bežigrad boj za tretje mesto, kar je pomenilo, da je Branka osvojila sedmo mesto.

V nedeljo bodo nastopili še trije predstavniki in predstavnice, in sicer David Mesarič (do 90 kg), Jan Ratej (nad 100 kg) in Lea Murko (do 78 kg).