Sraka tretja v Minsku

Avtor: Peter Prelc/Sportal
Datum: 14. 10. 2007
Ljubljana - Slovenski judoisti in judoistke se ta vikend merijo na tekmah svetovnega pokala. Od deklet se je kot edina podala v Minsk Raša Sraka in osvojila tretje mesto. Pri moških se v Bakuju nobeden od štirih Slovencev ni izkazal.

Raša Sraka

Sraka je bila edina slovenska predstavnica na tekmi A svetovnega pokala v beloruskem Minsku. Predstavnica JK Bežigrad se je veselila novih točk v boju za uvrstitev na olimpijske igre v Pekingu, saj je bila tretja in osvojila 20 novih točk. Svojo prvo borbo je dobila z iponom proti Estonki Katri Tekkel. V drugo je premagala Britanko Samatho Lowe s 7:0, nato pa v polfinalu klonila proti Belgijki Catherini Jacques. Tekma za tretje mesto, kjer se je pomerila z Nemko Annette Böhm, je bila tesna, saj se je končala po zlati točki. Tam je bila Raša boljša z juko.

Jereb je v Bakuju v prvem krogu ugnal Azerbajdžanca Azarja Fatullayjeva z 10:0, nato pa se je pomeril z Arisom Kotanidisem iz Grčije in izgubil na vazari ter ostal brez uvrstitve.

V nedeljo so v Bakuju nastopili trije slovenski borci. V kategoriji do 81 kg je Aljaž Sedej izgubil oba boja, najprej v prvem krogu proti žvicarju Christophu Kellerju (0:10), ki je bil na koncu tretji. V repasažu je bil z enakim rezultatom od člana JK Bežigrad boljši še Grk Vaza Zintiridis. Drugi slovenski predstavnik v isti kategoriji, Boris Greif, je bil v prvem krogu prost, v drugem pa je moral priznati premoč Rusu Konstantinu Zaretskemu. Tudi kategorijo višje je Igor Spasojevič že po svoji prvi borbi končal z nastopi, saj je izgubil z Litovcem Karolisem Bauzo.