Zamudila na tehtanje

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 15. 10. 2007
Slovenska judoistka Raša Sraka je na letošnjem zadnjem tekmovanju za svetovni pokal v Minsku osvojila tretje mesto. Članica JK Bežigrad je bila v kategoriji do 70 kg v prvem krogu prosta, v drugem je premagala Estonko Katre Kekkel, v tretjem Britanko Samantho Lowe, v polfinalu pa je izgubila proti Belgijki Catherine Jacques. V dvoboju za tretje mesto je naša judoistka ugnala Nemko Annett Boehm.

Fantje so nastopili na podobnem tekmovanju v Bakuju. Sašo Jereb (do 73 kg) je v uvodnem dvoboju zmagal, nato izgubil in izpadel, Aljaž Sedej in Boris Greif (oba do 81 kg) ter Igor Spasojevič (do 90 kg) so ostali brez uvrstitev, prav tako Primož Ferjan (do 100 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg), ki pa sta, kot nam je po telefonu povedal trener Filip Leščak, v veliki gneči in zmedi, ki je spremljala organizacijo turnirja, za nekaj minut zamudila na tehtanje.