V Salzburg po kolajno

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 23. 11. 2007

Jutri in v nedeljo bo v Salzburgu evropsko prvenstvo v judu za člane do 23 let. Na njem bo pod vodstvom trenerjev Filipa Leščaka, Gregorja Broda in Vlada Čuša nastopilo tudi deset slovenskih predstavnikov - pet judoistk in pet judoistov. Cilj naše odprave je kolajna. Slovenski judoisti so na prvenstvih stare celine za mlajše člane osvojili dve kolajni, obe na tekmovanju leta 2004 v Ljubljani. S srebrno se je ovenčal Sašo Jereb (do 73 kg), z bronasto pa Roki Drakšič (do 60 kg). Peti mesti sta tedaj osvojili Vesna Đukić (do 57 kg) in Lea Murko (do 78 kg).

"Pričakujemo, da se bosta za kolajni potegovala Aljaž Sedej (do 81 kg) in Vesna Đukić (do 57 kg), morda pa bomo deležni še kakšnega presenečenja," meni Franc Očko, generalni sekretar JZ Slovenije. "Kolajna je dosegljiva, pripravljen sem dobro in vse se lahko zgodi. Nastopil bom sproščeno," pravi Aljaž Sedej, 19-letni član JK Bežigrad, ki je februarja letos presenetil s prvim mestom na tekmovanju za svetovni A-pokal v Budimpešti, oktobra pa v Pragi osvojil še naslov evropskega mladinskega prvaka.

Za spoznanje skromnejše želje ima Lea Murko, judoistka ptujske Drave. "V zadnjih dneh me je napadel nek virus, zato moje počutje ni najboljše. Konkurenca v Salzburgu bo zelo zahtevna, večino tekmic poznam, a bo uvrstitev odvisna tudi od žreba, dnevne pripravljenosti in sreče. Kljub temu se nadejam dobre uvrstitve," razmišlja 18-letna judoistka, ki je na evropskem mladinskem prvenstvu v Pragi v kategoriji do 78 kg osvojila peto mesto.

Poleg Sedeja, Đukićeve in Murkove bodo v Mozartovem mestu nastopili še Igor Trbovc (do 66 kg, Sankaku), Rok Tajhman (do 73 kg, Drava), Denis Imamović (do 90 kg, Impol), Mitja Jenuš (nad 100 kg, železničar), Anja Pečnak (do 52 kg, Sankaku), Tina Razinger (do 63 kg, Bežigrad) in Maja Uršič (do 70 kg, Sankaku).