Vesna DŽukić srebrna na EP U-23

Avtor: STA/Foto Vid Ponikvar/Sportal
Datum: 24. 11. 2007
Linz - Slovenska judoistka Vesna Džukić je prvi dan evropskega prvenstva mlajših članov do 23 let v avstrijskem Linzu v kategoriji do 57 kg osvojila srebrno kolajno. Igor Terbovc je bil v kategoriji do 66 kg sedmi.

Vesna Džukić

Džukićeva je na svoji poti do kolajne najprej z iponom ugnala Avstrijko Julijo Paul, nato Ukrajinko Olgo Starobinsko prav tako z iponom, v polfinalu pa je bila po zlati točki boljša od Finke Nine Koivumakijeve. V finalu se je pomerila z Madžarko Bernadett Bazcko, ki pa se je izkazala za pretrd oreh, s čimer si je judoistka celjskega Sankakuja priborila srebrno kolajno, kar je eden njenih največjih uspehov v karieri.

Igor Terbovc, prav tako član Sankakuja, je bil na severu Avstrije sedmi. V prvem dvoboju je premagal Nemca Patricka Siegerja, nato pa izgubil proti Azerbajdžancu Nadirju Babajevu. V repasažu je najprej ugnal Hrvata Dragana Crnova, nato pa klonil proti Portugalcu Diogu Cesarju in končal na sedmem mestu.

Anja Pečnjak (do 52 kg) in Tina Razinger (do 63 kg) sta prvi dvoboj še dobili, nato pa izgubili in ostali brez repasaža in uvrstitve, Rok Tajhman (do 73 kg) pa je izgubil že prvo borbo in prav tako ostal brez uvrstitve. V nedeljo bo v Avstriji nastopilo še pet slovenskih mojstrov s tatamijev.