Sedeju evropski naslov

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 26. 11. 2007

Na članskem prvenstvu v judu do 23 let še srebro Vesne Džukić

21-letna Vesna Džukić, spodaj, je s srebrno kolajno v Salzburgu dosegla uspeh kariere.

Potem ko je 19-letni Aljaž Sedej, član judo kluba Bežigrad, oktobra v Pragi osvojil naslov mladinskega evropskega prvaka, je včeraj še enkrat potrdil razkošno nadarjenost. Na evropskem članskem prvenstvu do 23 let v Salzburgu je v kategoriji do 81 kg osvojil naslov prvaka, kar na tovrstnih prvenstvih ni uspelo še nobenemu našemu judoistu.

Velik uspeh slovenskega juda je dopolnila Vesna Džukić, ki je v kategoriji do 57 kg osvojila srebrno kolajno.

Sedej je do naslova prvaka nanizal pet zmag; najprej je premagal Turka Ibrahima Halila Ozerlerja, nato Romuna Mariana Halasa, za njim še Francoza Axela Clergeta, v polfinalu je pred naleti našega judoista klonil tudi Nemec Christophe Lambert. V finalu je Sedej na hitrico odpravil še Britanca Toma Reeda. "Naslova nisem pričakoval, zato sem ga tembolj vesel. Najtežje je bilo v polfinale, kjer sem bil izenačen boj z nemškim judoistom in ga tesno premagal, finalni dvoboj proti Reedu pa sem dobil gladko. Sezona se je zame končala odlično, kar dveh naslovov prvaka stare celine niti v snu nisem pričakoval," je po telefonu povedal Aljaž Sedej.

Vesna Džukić je na poti do kolajne najprej prepričljivo ugnala Avstrijko Julijo Paul, nato Ukrajinko Olgo Starobinsko, v polfinalu je bila v podaljšku z zlato točko boljša od Finke Nine Koivumakijeve. V finalu se je pomerila z Madžarko Bernadett Bazcko, s katero je izgubila na mladinskem evropskem prvenstvu. Enaka usoda jo je doletela v Salzburgu. "Na prvenstvo sem odpotovala z željo po uvrstitvi do petega mesta, zato sem kolajne zelo vesela. Toda ne morem se znebiti vtisa, da bi lahko osvojila tudi naslov prvakinje. V finalnem dvoboju sem naredila napako, ki jo je tekmica kaznovala, in morala sem se sprijazniti z drugim mestom," je bilo čutiti kanček grenkobe v besedah Džukićeve, članice JK Sankaku iz Celja.

Maja Uršič je v kategoriji do 70 kg po treh zmagah in porazu v polfinalu proti Poljakinji Beati Rainczuk izgubila še dvoboj za tretje mesto - boljša od nje je bila Francozinja Legnay Magali - in osvojila peto mesto. Dobro so nastopili še Igor Trbovc (do 66 kg) in Lea Murko (do 78 kg), ki sta bili sedmi, Denis Imamović (do 90 kg) pa je osvojil deveto mesto. V desetčlanski slovenski odpravi so tekmovali še Anja Pečnak (do 52 kg), Tina Razinger (do 63 kg), Rok Tajhman (do 73 kg) in Mitja Jenuš (nad 100 kg), a so ostali brez uvrstitve.