PrestiŽni priznanji Sedeju in Polavderjevi

Avtor: Zmago Gomzi/Foto: Tit Košir
Datum: 09. 01. 2008
Cilj Alajža Sedeja je letošnji nastop na olimpijskih igrah v Pekingu.

Sinočnja slovesnost ob izboru najboljših v slovenskem judu za leto 2007 v dvorani Judo kluba Bežigrad je minila v izjemno razpoloženjskem ozračju. Kako tudi ne bi, ko pa so naši judoisti in judoistke v minulem letu dosegli kopico imenitnih rezultatov. Poleg tekmovalcev in tekmovalk so se slovesnosti udeležili tudi številni ugledni gostje, kar je dalo prireditvi dodatno veljavo.

Govorniki so se vrstili drug za drugim in vsi po vrsti poudarjali dosežke slovenskega juda, ki to borilno veščino uvrščajo v sam vrh športov pri nas. Samo v lanskem letu so se naši predstavniki s pomembnih tekmovanj vrnili s številnimi odličji. Med njimi velja izpostaviti srebrno medaljo Lucije Polavder na svetovnem prvenstvu v Rio De Janeiru v absolutni kategoriji ter peti mesti Roka Drakšiča (do 60 kg) in Urške žolnir (do 63 kg) na istem tekmovanju, s katerima sta si zagotovila nastop na olimpijskih igrah v Pekingu.

Vrhunec slovesnosti je bila podelitev priznanj najboljšim za leto 2007. Za najboljšega judoista je bil izbran Aljaž Sedej (Bežigrad), lanski evropski mladinski prvak in evropski prvak med mlajšimi člani v kategoriji do 81 kg. Za najboljšo judoistko je bila izbrana Lucija Polavder (Sankaku), ki se je v letu 2007 izkazala z naslovom svetovne podprvakinje v absolutni kategoriji, a se zaradi bolezni sinočnje slovesnosti ni udeležila. Najboljši klub v letu 2007 je bil JK Sankaku Celje.

"Dosežki obvezujejo. Prepričan sem, da nas bodo naši judoisti tudi v letošnjem letu razveseljevali s podobnimi ali še boljšimi uspehi," je ob podelitvi priznanj dejal Bogdan Gabrovec, predsednik Judo zveze Slovenije. Alajž Sedej, prvo ime slovenskega juda v minulem letu, pa je povedal: "Moj letošnji cilj je nastop na olimpijskih igrah v Pekingu, dolgoročni pa olimpijska kolajna. Upam, da se mi bodo želje uresničile."