Svetovni pokal, Sofija, 1. dan/Žolnirjeva tik pod vrhom

Avtor: Peter Prelc
Datum: 26. 01. 2008
Ljubljana - Po daljšem premoru so judoistke nadaljevale z nastopi v svetovnem pokalu. V Sofiji se je prvi dan najbolje odrezala Urška žolnir, ki je bila druga.

Pri dekletih so prvi dan v Sofiji na "tatamije" stopile tri tekmovalke. Petra Nareks, ki nastopa v kategoriji do 52 kg, je izpadla najhitreje, saj je izgubila že svojo prvo borbo, nato pa ostala brez repasaža. V prvem krogu je bila sicer prosta, v drugem pa je priznala premoč Nemki Mareen Kräh (0:1).

Kategorijo višje (do 57 kg) je Vesna Djukić začela z zmago proti Bolgarki Kalini Stefanovi, katero je ugnala z juko. Sledil je poraz proti Poljakinji Ingi Kolodzej (0:7), vendar je imela možnost do popravnega izpita v repasažu. Tam je najprej z vazarijem ugnala Francozinjo Ireno Chevreuil, nato pa izgubila z Rusinjo Ekaterino Melnikovo (0:3), kar je pomenilo končno deveto mesto.

Najbolje pa se po pričakovanjih odrezala Urška žolnir v kategoriji do 63 kg. V prvem krogu je z 10:0 ugnala Bolgarko Neli Todorovo, nato s 7:0 Nemko Claudio Ahrens, z enakim izidom pa še Turkinjo Sulbiye Demiralay. V polfinalu jo je čakala Juliane Robre, ki je mogla priznati premoč slovenski šampionki, saj je žolnirjeva zmagala z iponom. V finalu se je pomerila z bronasto iz zadnjega svetovnega prvenstva, Nizozemko Elisabeth Willeboordse, ki je bila boljša z juko.

V nedeljo čakajo borbe še trojico slovenskih judoistk. V kategoriji do 78 kg se bosta borili Regina Jernejc in Lea Murko, medtem ko bo v najtežji kategoriji nastopila Lucija Polavder.

Moški nastopajo v Tbilisiju, prvi dan je na blazine stopil le Sašo Jereb, ki pa je izgubil svojo prvo borbo proti gruzijskemu predstavniku.