Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 25. 02. 2008

Odličen dosežek 19-letnega slovenskega judoista

Aljaž Sedej (modri kimono) je tudi v Hamburgu potrdil svojo nadarjenost.

Aljaž Sedej, eden najobetavnejših slovenskih judoistov, lanskoletni mladinski evropski prvak in prvak stare celine za člane do 23 let, je minulo soboto odlično nastopil na tekmovanju za svetovni super A-pokal v Hamburgu, ki je bilo tudi kvalifikacijsko za uvrstitev na olimpijske igre. Član Bežigrada je v kategoriji do 81 kg osvojil drugo mesto in si na široko odprl vrata nastopa v Pekingu. Na evropski lestvici je 19-letni Sedej trenutno na osmem mestu (v Peking potuje po devet najboljših Evropejcev v vsaki kategoriji). Do olimpijskih iger pa sta še dve kvalifikacijski preizkušnji - tekmovanje za svetovni pokal v Pragi in evropsko prvenstvo v Lizboni.

"V kategoriji do 81 kg je nastopilo 66 borcev, zato sem dosežka izjemno vesel. Z njim sem še korak bliže želenemu cilju. Dokazal sem, da se lahko kosam z najboljšimi na svetu. Motivacija je bila podkrepljena s čestitko, ki mi jo je po osvojitvi tretjega mesta na tekmovanju pred tednom dni na Dunaju poslal minister Milan Zver," nam je po telefonu povedal slovenski junak tekmovanja v Nemčiji.

Sedej je do finala premagal Romuna Alexandra Gaino, Čeha Jirija Pokornyja in oba Nemca, Dennisa Hucka in Svena Marescha. "V finalu je bil moj tekmec Korejec Jae Bum Kim. Dvoboj se je po petih minutah končal brez zmagovalca, sledil je podaljšek, v katerem je tekmecu uspel met, ki prinaša najmanjše število točk, a je v podaljšku to dovolj za zmago," je dodal Sedej. Finalni dvoboj v kategoriji do 81 kg je bil izbran za najboljšega na tekmovanju.

Lucija Polavder (nad 78 kg) je osvojila tretje mesto. Polavderjeva je po zmagi nad Giovanno Blanco (Venezuela) izgubila proti Idalis Boucurt Ortiz (Kuba), nato pa v repasažu premagala Kitajko Hua Yuan, Tunizijko Nihel Chikhrouhou in v dvoboju za tretje mesto še Nemko Sandro Köppen. Urška žolnir (do 63 kg) je bila sedma, Vesna Džukić (do 57 kg) deveta, drugi naši predstavniki pa so v konkurenci 537 nastopajočih iz 71 držav ostali brez uvrstitev.