Za konec dva odlična doseŽka

Avtor: šr
Datum: 09. 06. 2008
Bukarešta in Madrid sta bili zadnji postaji letošnjih tekmovanj za svetovni pokal v judu. Čeprav je na obeh tekmovanjih manjkalo veliko judoistov in judoistk, ki se pripravljajo na olimpijske igre, to ne zmanjšuje uspeha Tine Razinger in Simona Mohoroviča. Razingerjeva (do 63 kg) je v Bukarešti osvojila prvo mesto, Mohorovič (do 66 kg) pa v Madridu drugo mesto.

Razingerjeva je bila v uvodnem krogu prosta, nato je premagala Romunko Simono Angelo Moro, v polfinalu Rusinjo Tatjano žušakovo in v finalu Romunko Irino Samoilo. Mohorovič je bil v prvem krogu prav tako prost, v drugem je odpravil žpanca Davida Ramosa Ramireza, za njim Mongolca Davasurna Dulguna in v polfinalu Moldavijca Mihaila Gogija, v finalu pa izgubil proti žpancu Sugoiu Uriarteu.

V Madridu so nastopili še Klemen Ferjan, Aljaž Sedej (oba do 81 kg) in Marko Prodan (do 73 kg), v Bukarešti pa še Ana Tatalovič (do 63 kg). Ferjan je bil v prvem krogu prost, nato je premagal žpanca Adriana Lorenza Nacimienta in izgubil z Nemcem Olejem Bischofom, v prvem repasažnem dvoboju je odpravil Tunizijca Mohameda Bouguero, nato izgubil s Čehom Tomašem Mužikom in osvojil sedmo mesto. Sedmi je bil tudi Sedej, ki je ugnal Gruzijca Georgija Nidradzeja in žpanca Davida Sancheza, nato izgubil z Brazilcem Alessandrom Collijem, v prvem dvoboju repasaža premagal Italijana Giovannija Alessia, nato pa izgubil proti Francozu Vincentu Boussironu. Prodan in Tatalovičeva sta ostala brez uvrstitve.