Polavderjeva prinesla novo medaljo Sloveniji/Olimpijske igre 2008 , 7. tekmovalni dan

Avtor:
Datum: 15. 08. 2008
Ljubljana - Lucija Polavder je vnovič razveselila majhno Slovenijo. Na OI v Pekingu je namreč v judu osvojila bronasto medaljo. Uspešno so s tekmovanji začeli tudi atleti. Kozmus v finalu meta kladiva.

Spored, 15. avgust
Osebna izkaznica Lucije Polavder
Odmevi po drugi slovenski kolajni na OI 2008
Portret Lucije Polavder
Intervju z Lucijo Polavder

Potem ko je neuspešnim nastopom Drakšiča, žolnirjeve in Sedeja svojega v petek, žal, dodal še Matjaž Ceraj v kategoriji nad 100 kg, je v nadaljevanju dneva za veliko veselje poskrbela Lucija Polavder v kategoriji nad 78 kg, v kateri je osvojila bronasto medaljo in tako rešila čast slovenskega juda.

Polavderjeva je prišla do velikega brona.

Polavderjeva je bila v prvem krogu prosta, z zmago nad Kazahstanko Gulžan Išanovo, ki si jo je priborila z iponom, se je uvrstila med najboljših osem. V polfinale se je nato prebila z iponom prek Mongolke Cerenhand Dorjgotove. V polfinalu je naletela na preveliko oviro. Izgubila je namreč proti olimpijski prvakinji iz Aten ter aktualni svetovni prvakinji - Japonki Cukadi. V borbi za bronasto odličje se je pomerila proti Južnokorejki Nayoung Kim, ki ni mogla ukaniti naše tekmovalke. Po Sari Isakovič se Slovenija tako veseli drugega odličja na letošnjih olimpijskih igrah. S tem rezultatom je Polavderjeva izenačila uspeh Urške žolnir iz Aten.

Slovenski judoist Matjaž Ceraj je danes na olimpijskih igrah v Pekingu v kategoriji nad 100 kilogramov izgubil prvi dvoboj proti Belorusu Juriju Ribaku in se potem, ko je Ribaka v drugem krogu ugnal Iranec Mohamed Reza Rodaki, poslovil od nastopov na olimpijskih igrah.