Kristina Vršič evropska prvakinja

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 13. 09. 2008
Kristina Vršič, članica Judo kluba Duplek, je včeraj dosegla sijajen uspeh na mladinskem evropskem prvenstvu v Varšavi. Vršičeva je nastopila v kategoriji do 44 kg in v štirih dvobojih štirikrat zmagala in osvojila naslov prvakinje stare celine. To je po petem mestu na svetovnem mladinskem prvenstvu in prvem na evropskem kadetskem prvenstvu Tajde Ketiš tretji vrhunski dosežek dupleškega judo kluba, ki deluje od leta 2000.

Vršičeva je po vrsti premagala Katharino Menz (Nemčija), Cindy Colignon (Francija), v polfinalu Katharino Taferner (Avstrija) in v finalu Lillo Erdelji (Madžarska). "Počutim se imenitno. Takega dosežka nisem pričakovala. Tekmice so bile trd zalogaj, vendar sem v vsakem dvoboju nastopila zbrano in odločno. V treh dvobojih sem zmagala z ipponom, v finalnem je bil rezultat neodločen, v podaljšku pa sem osvojila zlato točko," nam je po telefonu povedala nadarjena dupleška judoistka. Včeraj sta nastopila tudi Andraž Jereb (do 55 kg) in Matjaž Trbovc (do 60 kg) in tekmovanje končala na devetem mestu. Prvenstvo se nadaljuje danes in konča jutri, na blazine pa bo stopilo še osem naših predstavnikov.