Nareksova vadila ipon

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 26. 01. 2009

Prvo letošnje tekmovanje za svetovni pokal A v judu za članice v Sofiji je bilo uspešno za naša dekleta. Iz bolgarske prestolnice so se vrnila s tremi medaljami: za prvo, drugo in tretje mesto. Nastopilo je 172 judoistk iz 25 držav. Judoisti so imeli podobno tekmovanje v Tbilisiju, vendar naših fantov tam ni bilo.

Prvo ime naše 15-članske odprave je bila Petra Nareks. žalčanka je v kategoriji do 52 kilogramov premagala vseh pet tekmic in prepričljivo osvojila prvo mesto. Uspeh Nareksove sta dopolnili Lucija Polavder, ki je v kategoriji nad 78 kilogramov premoč morala priznati le Rusinji Jeleni Ivaščenko, in Raša Sraka, ki se je po težavah s hrbtom uspešno vrnila na blazine in v kategoriji do 70 kilogramov osvojila tretje mesto. "Sofija je bila tudi tokrat uspešna za naš judo. Petra je nastopila brezhibno, prav lepo jo je bilo gledati, vse tekmice je premagala suvereno. Vse razen enega boja od petih je dobila z iponom. Lucija je imela soliden žreb, boji so potekali brez večjih pretresov in presenečenj. V finalu jo je čakal najtežji, ne bom pa rekel, da je bil poraz pričakovan. To je šele prvo tekmovanje sezone, o tem, kako smo pripravljeni, bosta več pokazali tekmovanji v Hamburgu in Parizu," je povedal trener Marjan Fabjan.

Med mlajšimi tekmovalkami sta se s petima mestoma odlikovali Tina Trstenjak (do 57 kg) in Nina Miloševič (do 63 kg), s sedmim pa Ana Velenšek (do 70 kg). Kristina Vršič (do 48 kg), Vesna Đukič (do 57 kg), Ana Tatalovič (do 57 kg), Tina Razinger (do 63 kg), Vlora Bedžeti (do 63 kg), Maja Uršič (do 63 kg), Lea Murko (do 78 kg), Regina Jernejc (do 78 kg) in Urška Urek (nad 78 kg) so ostale brez uvrstitve. Zanje je bil med drugim usoden ostrejši kriterij tekmovanja, ki ob porazu v uvodnih krogih ne dovoljuje več nastopa v repasažu.