Raša Sraka peta v Parizu

Avtor: K.A. / STA
Datum: 08. 02. 2009
Judoistka bežigrajskega kluba Raša Sraka je drugi dan judo turnirja za veliki slam v Parizu v kategoriji do 70 kg osvojila peto mesto, medtem ko je Aljaž Sedej (do 81 kg) ostal brez uvrstitve.

Raša Sraka (na desni) (Foto: Reuters)

Drugi dan judo turnirja za veliki slam v Parizu, kjer se borci in borke v dvorani Paris Bercy merijo za nagradni sklad 154.000 ameriških dolarjev, je bil za slovensko reprezentanco bolj uspešen kot prvi. Judoistka bežigrajskega kluba Raša Sraka je v kategoriji do 70 kg osvojila peto mesto, medtem ko je Aljaž Sedej (do 81 kg) ostal brez uvrstitve.

Po neuspešnem sobotnem tekmovalnem dnevu, ko sta Bežigrajčana Simon Mohorovič (do 66 kg) in Tina Razinger (do 63 kg) ostala brez uvrstitev, se je v slovensko reprezentanco znova vrnil optimizem pred nadaljevanjem sezone. Raša Sraka je v kategoriji do 70 kg osvojila peto mesto in tako prejela pomembne točke, ki bodo še kako pomembne v prihodnjih treh letih, saj štejejo v olimpijsko kvoto za nastop na OI v Londonu 2012.

Sraka je na svoji poti do uvrstitve sprva premagala Onix Cortex Aldamo, nato pa se je srečala z odlično Francozinjo Lucie Decosse. Ta je bila zadnjih nekaj let nočna mora bronaste olimpijke iz Aten Urške žolnir v kategoriji do 63 kg, tokrat pa je premagala tudi Srako. Kljub temu je Sraka osvojila peto mesto, saj je Decossejeva napredovala vse do finala.

Slabše je nastopil klubski kolega ljubljanske judoistke Aljaž Sedej, ki je v kategoriji do 81 kg prav tako vknjižil eno zmago, a vseeno ostal brez uvrstitve. Sedej je premagal Kitajca Li Yewena, nato pa je klonil proti Moldavcu Sergiu Tomi.

"Nisem zadovoljen. V bistvu se je dobro odrezala le Raša, ki je premagala Kubanko, sicer nekdanjo mladinsko svetovno prvakinjo. Aljaž bi moral pokazati več, lahko bi vknjižil še kakšno zmago. Tudi včerajšnja nastopa nista bila po mojih željah. Zdaj ostanemo tukaj v Parizu na pripravah, nato pa se v sredo vračamo domov," je iz Francije sporočil trener bežigrajskih judoistov Gregor Brod.

Prihodnji konec tedna se bo precej večja odprava podala na tekmi svetovnega pokala v Budimpešto, kjer bodo tekmovali moški, in na Dunaj, kjer se bodo za točke merile judoistke.