Drakšič zmagal, Žolnirjeva tretja

Avtor: STA/Foto: Simon Plestenjak, Zoran Flis/Sportal
Datum: 14. 02. 2009
Budimpešta/Dunaj - Najboljši judoisti ta konec tedna merijo moči na tekmah svetovnega pokala, moški nastopajo v Budimpešti, ženske pa na Dunaju.

Danes je bil v Budimpešti v kategoriji do 66 kg nepremagljiv Roki Drakšič, Tadej Čeh je v kategoriji do 73 kilogramov zasedel sedmo mesto. Urška žolnir je bila na Dunaju tretja, Maja Uršič pa peta.

Roki Dragšič

Roki Drakšič na poti do zmage tokrat ni poznal milosti. Pod njegovimi prijemi in meti sta klonila tudi dva japonska borca. Tacuakija Eguso, slednji je na svetovnih pokalih štirikrat že stal na najvišji stopnički, je Celjan v prvem krogu premagal z vazarijem (7:0), medtem ko je Masašija Ebinumo v finalu dobro minuto pred koncem vrgel na ipon (10:0).

"'Ubil' jih je. Res se je dobro boril, še posebej je odmevna prva zmaga proti Egusi, ki v judo krogih velja za enega boljših borcev," je nastop celjskega judoista na kratko ocenil Gregor Brod, sicer trener Bežigrada, ki spremlja nastope reprezentantov na Madžarskem. Dobro se je boril tudi Tadej Čeh, ki je z dobrimi borbami prišel vse do četrtfinala, nato pa je klonil šele v repasažu in osvojil sedmo mesto.

Urška žolnir
Na Dunaju je bila danes najbolj številčna "slovenska" kategorija do 63 kilogramov, kjer so nastopila kar štiri dekleta. Končni izkupiček bi lahko bil še boljši, saj je Urška žolnir klonila šele v polfinalu, premagala jo je Hrvatica Marijana Mišković, in morala nato v borbo za tretje mesto, kjer se je pomerila z reprezentančno kolegico Majo Uršič. Slednja je klonila, tako da je žolnirjeva osvojila tretje mesto, Uršičeva pa peto. V tej kategoriji sta nastopili še dve Slovenki. Tina Razinger je izgubila že prvi dvoboj, Nina Miloševič pa je svoj prvi dvoboj proti Rusinji Irini Gromovi še dobila, nato pa izgubila in ostala brez uvrstitve.

Na Madžarskem je danes nastopilo še pet Slovencev, ki pa niso bili tako uspešni. Matjaž Trbovc in Dorijan Jamnišek sta v kategoriji do 60 kilogramov klonila v prvem dvoboju, Igor Trbovc je v kategoriji do 66 kg prav tako klonil že v prvi borbi, Sašo Jereb je imel v kategoriji do 73 težek žreb in je tekmovanje končal v osmini finala, medtem ko je Marko Prodan v isti kategoriji klonil že na začetku.

Tudi v Budimpešti so se poleg omenjene četverice iz kategorije do 63 kg borile še tri posameznice, ki pa niso dosegle uvrstitev. Kristina Vršič (do 48 kg) in Tina Trstenjak (do 57 kg) sta svoja uvodna dvoboja izgubili, medtem ko je Petra Nareks (do 52 kg) prvi dvoboj še dobila, a je nato izgubila in prav tako ostala brez uvrstitve.

Tudi nedelja bo pestra za slovenske reprezentante, v Budimpešti bo nastopilo še pet judoistov, na Dunaju pa bosta na tatmije stopili Ana Valenšek in Lucija Polavder.