Nareksova tretja v Hamburgu,/Grand prix v Hamburgu Drakšič peti

Avtor: STA/Foto: Zoran Flis, Miha Vidrih/Sportal
Datum: 21. 02. 2009
Hamburg - Prvi dan grand prixa z nagradnim skladom 100.000 ameriških dolarjev je v slovenski ekipi najboljše nastopila Petra Nareks (do 52 kg), ki je osvojila tretje mesto.

Petra Nareks
V Hamburgu se odvija grand prix, na katerega je odpotovala tudi deveterica slovenskih predstavnikov. Prvi dan je nastopilo pet posameznikov, najboljšo predstavo pa je uprizorila Nareksova, ki je znova stopila na zmagovalne stopničke.

Nareksova je za tokratno tretje mesto najprej ugnala Kubanko Zaylin Lantaron, nato je bila boljša od Tunizijke Amani Khalfaoui in Nizozemke Kitty Bravik, v polfinalu pa je morala priznati premoč Kitajki He Hongmei. Slednja je bila po izteku časa boljša z dvema jukama (5:0).

Pri dekletih je nastopila še bronasta z OI 2004 v Atenah Urška žolnir (do 63 kg), ki pa je po uvodni zmagi nad Rusinjo Anastazijo Beloivanovo presenetljivo izgubila v drugem krogu tekmovanja. Premagala jo je Kitajka Lin Meiling.

V moški vrsti je bil danes s petim mestom najuspešnejši Roki Drakšič v kategoriji do 66 kg. Najprej je premagal Nemca Jonasa Fockeja, nato Kanadčana Michala Popiela, v tretjem krogu pa je moral priznati premoč Kimu Joo-jinu iz Južne Koreje, ki je bil boljši z iponom (10:0). Matjaž Trbovc (do 60 kg) in Tadej Čeh (do 73 kg) sta po uvodnih porazih proti Nizozemcu Jeroenu Moorenu in Turku Sezerju Huysuzu ostala brez uvrstitev.

V nedeljo bodo na blazine v Hamburgu stopili še štirje slovenski predstavniki. V moški konkurenci bo edini Slovenec Matjaž Ceraj (nad 100 kg), pri dekletih pa se bodo borile bronasta olimpijska Lucija Polavder (nad 78 kg), Raša Sraka in Ana Velenšek (obe do 70 kg).