Polavderjeva praznih rok

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 23. 02. 2009
Slovenski judoisti so se minulo soboto in včeraj na tekmovanju za grand prix v Hamburgu dobro odrezali. V izjemni konkurenci 232 judoistov in 150 judoistk iz 44 držav, ki so se potegovali za točke za nastop na olimpijskih igrah v Londonu leta 2012 in za denarne nagrade v skupni vrednosti 100.000 ameriških dolarjev, so osvojili dve tretji in eno peto mesto. To je uspelo Petri Nareks, Raši Sraki in Rokiju Drakšiču, medtem ko je še šest naših predstavnikov ostalo brez uvrstitve, potem ko so izpadli v prvem ali drugem krogu. Na tekmovanjih za grand prix namreč ni repasažnih dvobojev.

Petra Nareks (do 52 kg) je najprej ugnala Kubanko Zaylin Lantaron, nato je bila boljša od Tunizijke Amani Khalfaoui in Nizozemke Kitty Bravik, v polfinalu pa je morala priznati premoč Kitajki He Hongmei in je tekmovanje končala na tretjem mestu. Raša Sraka (do 70 kg) je bila v prvem krogu prosta, v drugem je premagala Kitajko Juan Wang, v tretjem Francozinjo Marie Pasquet, ki je na tekmovanju za grand slam pred tednom dni v Parizu osvojila drugo mesto, v polfinalu pa je naša judoistka klonila proti Japonki Mini Watanabe in osvojila tretje mesto. Roki Drakšič (do 66 kg) je najprej premagal Nemca Jonasa Fockeja, nato Kanadčana Michala Popiela, v tretjem krogu pa je moral priznati premoč Kim Joojinu iz Južne Koreje.

Brez uvrstitev so ostali Matjaž Trbovc (do 60 kg), Tadej Čeh (do 73 kg), Ana Velenšek (do 70 kg), Lucija Polavder (nad 78 kg), ki so izgubili uvodne dvoboje, prav tako pa tudi Urška žolnir (do 63 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg), ki sta po zmagah v prvih dvobojih v drugih izgubila. žolnirjeva je po zmagi nad Rusinjo Anastazijo Beloivanovo v drugem krogu izgubila proti Kitajki Lin Meiling, Polavderjeva je bila v prvem krogu prosta, v drugem je klonila proti Turkinji Zehri Belkis Kaya. Ceraj je v uvodnem dvoboju izločil Egipčana Mohameda Motiea, v drugem je izgubil proti Rusu Maksimu Brianovu.