Tbilisi ne bo izjema

Avtor:
Datum: 24. 04. 2009
Slovenska članska reprezentanca v judu bo od danes do nedelje nastopila na evropskem prvenstvu v Tbilisiju. V izbrani vrsti so štiri dekleta in trije fantje, strokovno vodstvo reprezentance največ pričakuje od judoistk. Te so na dosedanjih prvenstvih stare celine osvojile 16 kolajn - eno zlato, dve srebrni in trinajst bronastih. Prvič so se uvrstitve na stopničke za zmagovalce veselile 2002 na prvenstvu v Mariboru, od tedaj pa so na evropskih prvenstvih vselej osvajale kolajne. Edino slovensko kolajno v moški konkurenci je osvojil Stanko Topolčnik pred natanko 40 leti v Ostendeju. Prva bosta priložnost, da povečata zbirko kolajn, imela Petra Nareks (do 52 kg) in Roki Drakšič (do 66 kg), ki bosta na blazine stopila danes, jutri bodo nastopili Urška žolnir (do 63 kg), Ana Velenšek (do 70 kg) in Aljaž Sedej (do 81 kg), v nedeljo pa še Lucija Polavder (nad 78 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg). Z največ evropskimi kolajnami se lahko pohvali Nareksova, ki je na evropskih prvenstvih osvojila srebrno in kar pet bronastih, Polavderjeva je osvojila štiri bronaste, žolnirjeva pa srebrno in bronasto. Vse tri celjske judoistke so bile uspešne tudi na lanskem prvenstvu v Lizboni, s katerega so se vrnile z bronastimi kolajnami.