Nareksova peta / Evropsko prvenstvo v judu v Tbilisiju

Avtor: Zmago Gomzi
Datum: 25. 04. 2009
: 25.4.2009 - Stran: žPORT
Včerajšnji prvi dan članskega evropskega prvenstva v judu v Tbilisiju, na katerem nastopa 152 tekmovalcev in 109 tekmovalk iz 39 držav, med njimi tudi sedem slovenskih, sta izmed naših na blazine stopila Roki Drakšič (do 66 kg) in Petra Nareks (do 52 kg). Drakšič je tekmovanje med 27 tekmeci končal brez uvrstitve, Nareksova je med 18 tekmicami osvojila peto mesto.

Najboljši dosežek Rokija Drakšiča na dosedanjih prvenstvih stare celine je bilo sedmo mesto, vendar v kategoriji do 60 kg. Član JK Sankaku iz Celja je tokrat nastopil v višji težnostni kategoriji, vendar slabše od pričakovanj. Potem ko je bil v prvem krogu prost, ga je v drugem premagal Nemec Adrian Kulisch in naš judoist je izpadel, kajti na evropskih prvenstvih nadaljujejo tekmovanje v repasažu le četrtfinalisti. Petra Nareks je po osmih nastopih na prvenstvih stare celine drugič ostala brez kolajne - doslej jih je osvojila šest, srebrno in pet bronastih. Tekmovanje je začela zelo dobro in po vrsti premagala Portugalko Ano Hormigo, Armenko Anuš Hakobianovo in v četrtfinalu Nizozemko Kitty Bravik. V polfinalu je v aktualni evropski prvakinji, žpanki Ani Carrascoso, naletela na previsoko oviro, v dvoboju za bronasto kolajno je klonila še proti Belgijki Ilse Heylen.

Danes bodo na blazine osrednje športne dvorane v Tbilisiju, ki sprejme 10.000 obiskovalcev, stopili Urška žolnir (do 63 kg), Ana Velenšek (do 70 kg) in Aljaž Sedej (do 81 kg), jutri, zadnji tekmovalni dan, pa bosta nastopila Lucija Polavder (nad 78 kg) in Matjaž Ceraj (nad 100 kg).