Judoisti prvič po SP 2003 brez odličja

Avtor: sta
Datum: 31. 08. 2009

Slovenski judoisti so se z letošnjega svetovnega prvenstva v Rotterdamu prvič po dolgem času vrnili brez kolajne.

že najbližje stopničkam je bila Urška žolnir v kategoriji do 63 kilogramov, ki pa se je morala zadovoljiti s petim mestom. Raša Sraka (do 70 kg) je prvenstvo kljub nedavno sanirani poškodbi hrbta končala na sedmem mestu.

Rotterdam je leta 2005 gostil evropsko prvenstvo v športu "mehke poti", takrat je Petra Nareks osvojila bronasto kolajno. Tokrat se slovenski izbrani vrsti na svetovnem prvenstvu ni izšlo. Nekoliko so k temu prispevale spremembe pravil, pri katerih je ena največjih novosti spremenjen tekmovalni sistem, kjer je potrebno za uvrstitev v četrtfinale zmagati vsaj dve, če ne celo tri borbe, šele četrtfinale pa omogoča popravni izpit oziroma repasaž. Če borec ali borka izgubi prej kot pa šele v četrtfinalu, je tekmovanja konec.