Mitja Jenuš peti v Antalyi

Avtor: STA/Foto: Miha Vidrih
Datum: 23. 11. 2009
Antalya - Slovenski judoisti so končali nastope na EP do 23 let v Antalyi. Zadnji dan so bile na sporedu težje kategorije, najbolje pa je nastopil Mitja Jenuš, ki je v kategoriji nad 100 kg osvojil peto mesto.

--------------------------------------------------------------------------------

Mitja Jenuž
Matija Erjavec (do 100 kg) in Ana Velenžek (do 78 kg) sta po porazih v uvodnem dvoboju ostala brez uvrstitev.

Slovenski judoisti se iz Turžije vražajo z dvema kolajnama. Prvi dan prvenstva je novi evropski prvak v kategoriji do 66 kg postal Rok Drakžiž, v soboto pa si je bron v kategoriji do 81 kg priboril Aljaž Sedej.

Matjaž Trbovc (do 60 kg) in Maja Uržiž (do 63 kg) sta v Antalyi osvojila sedmi mesti, medtem ko so Velenžkova, Erjavec, Branka Mirjaniž (do 70 kg) in Marko Prodan (do 73 kg) ostali brez uvrstitev.