VraŽji Slovenki na Dunaju /Raša Sraka Vukovič osvojila srebro, Vlora BedŽeti bron

Avtor: ZMAGO GOMZI
Datum: 24. 04. 2010

(Reuters)
Raša Sraka (desno) je skušala do drugega evropskega zlata, toda Madžarka Anett Meszaros se je izkazala za premočno tekmico.

DUNAJ (od našega sodelavca)

Slovenski judoisti so tudi včeraj, drugi tekmovalni dan na 59. članskem evropskem prvenstvu, nastopili odlično. Za dosežek dneva sta poskrbeli Raša Sraka Vukovič (do 70 kg) in Vlora Bedžeti (do 63 kg), ki sta osvojili srebrno oziroma bronasto kolajno. Uspeh našega juda je s sedmim mestom dopolnil Aljaž Sedej (do 81 kg), ki pa je imel veliko smolo, saj se je v dvoboju za uvrstitev v polfinale poškodoval in moral odstopiti.

Raša Sraka Vukovič, 30-letna članica Bežigrada, je na tatamiju zelo uspešno udejanjila dobro pripravljenost in izkušenost. V uvodnem krogu je po le 33 sekundah ugnala Avstrijko Bernadette Graf, v drugem je v začetku četrte minute s končnim prijemom opravila z Nemko Lljano Marzok, v polfinalnem dvoboju pa je bila z yuko uspešnejša od Švicarke Juliane Robra. V odločilnem dvoboju za zlato kolajno se je pomerila z Madžarko Anett Meszaros, srebrno s svetovnega prvenstva leta 2009 v Rotterdamu. Tekmici je sredi tretje minute uspel ippon in naša judoistka je osvojila srebrno kolajno. \\\\\\"Meszaroseva je bila boljša, zasluženo je zmagala, meni pa je vseeno žal, da sem klonila na zadnji stopnički,\\\\\\" je pojasnila Sraka.

Mlada Vlora Bedžeti, članica JK Sankaku iz Celja, je presenetila že v uvodnem krogu, ko je z yuko ugnala Izraelko Alice Schlesinger. V drugem krogu je z ipponom premagala Španko Jahairo De Juan Aguirre, v polfinalu pa z ipponom izgubila proti izkušeni Nizozemki Elisabeth Willeboordse, drugouvrščeni z lanskega svetovnega prvenstva. V boju za bronasto kolajno se je Bedžetijeva pomerila z Nemko Claudio Ahrens in jo premagala z juko. \\\\\\"Srečna sem. Želela sem si dobrih nastopov, to mi je uspelo in kolajna je zame velik dosežek,\\\\\\" je žarela 18-letna dijakinja iz Celja.

Aljaž Sedej je v uvodnem dvoboju storil pomemben korak k visoki uvrstitvi. Poljaka Roberta Krawczyka, ki se lahko pohvali s tretjim mestom na svetovnem prvenstvu leta 2003 v Osaki in petim na olimpijskih igrah leta 2004 v Atenah, je ugnal z wazarijem. V drugem krogu je z yuko premagal Španca Jorgeja Benaventeja, v polfinalu pa se je bil njegov tekmec Belorus Aleksandr Stsiašenko. Po dobri minuti boja je Belorus izvedel akcijo, po kateri je Sedej nemočen obležal na tleh, držeč se za desni komolec. Hip zatem je predal dvoboj. Odpeljali so ga v bolnišnico, po dveh urah se je nesrečni judoist vrnil v dvorano z zaščito na desnem komolcu. \\\\\\"Pri metu tekmeca se mi je desna roka zapletla v kimono, telo je šlo na eno stran, roka na drugo in v komolcu sem začutil močno bolečino. Moral sem odnehati, v bolnišnici so ugotovili, da gre le za odkrušek in da bom moral nekaj časa počivati. Sreča, da ni bilo kaj hujšega,\\\\\\" je razložil 21-letni judoist Bežigrada.