Raša Sraka Vuković druga v Tunisu

Avtor: STA / Foto: Vid Ponikvar/siol.net
Datum: 08. 05. 2010
Tunis - Slovenska judoistka Raša Sraka Vuković je na tekmi za veliko nagrado v Tunisu v kategoriji do 70 kg osvojila drugo mesto.

Sraka Vukovićeva je zapored premagala Poljakinjo Katarzyno Klys, Španko Cecilio Blanco in Nemko Iljano Marzok. Prav z zmago proti Nemki se je uvrstila v veliki finale, kjer pa je bila premočna Japonka Haruka Tačimoto.

\\\\\\\\\\\\\\"Zelo sem zadovoljna s tem drugim mestom, čeprav mi je v finalu malo zmanjkalo. Japonka je bila res dobro razpoložena. Predvsem sem vesela polfinalne borbe proti Španki, nje sem se res bala že prej. A sem jo premagala z iponom, tako da sem kar vesela tega uspeha. Upam, da bo šlo tako naprej. Nekaj točk smo dobili, gremo novim zmagam naproti,\\\\\\\\\\\\\\" je povedala Sraka Vukovićeva.

\\\\\\\\\\\\\\"Gotovo je to velika vzpodbuda, dejansko je bila tu močna konkurenca. Vesela sem, da sem prišla do finala, saj sem tako višje na lestvici in bom imela na prihodnjih tekmah boljše izhodišče. Čez 14 dni nas čaka velika nagrada v Riu de Janeiru, kjer bom poskušala spet priti med najboljše,\\\\\\\\\\\\\\" je dodala slovenska judoistka.

Zelo uspešno je nastopila tudi Urška Žolnir v kategoriji do 63 kg, saj je osvojila tretje mesto. V odločilni tekmi za vstop v finale jo je ugnala Nizozemka Elisabeth Willeboordse, pred tem pa je Žolnirjeva ugnala domačinko Asmo Bjaoui in Mongolko Munkzajo Cedevsuren. V tej kategoriji je nastopila tudi Vlora Beđeti, ki pa je ostala brez uvrstitve, tako kot tudi Tina Trstenjak v kategoriji do 57 kg.

Že v petek pa je Drakšič v finalni borbi premagal Madžara Mikloša Ungvarija, pred tem pa so mu na tatamiju premoč priznali še Kitajec Jiawen Ren, Japonec Junpej Morišita, Poljak Pawel Zagrodnik in Francoz Florent Urani.

V nedeljo bodo od Slovencev nastopili še Igor Spasojevič (do 90 kg), Matjaž Ceraj (nad 100 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg).

Sicer pa je ta tunizijska VN prva v dolgem kvalifikacijskem ciklusu nabiranja točk za uvrstitev na olimpijski turnir v Londonu 2012. V kvoto točk bodo šteli svetovni pokali, velike nagrade in veliki slami ter evropsko prvenstvo prihodnje leto in obe svetovni prvenstvi 2010 in 2011.