Raša Sraka ponovila zgodbo iz Kaira

Avtor: T.O.
Datum: 10. 09. 2010
Nov uspeh slovenskega juda: Raša Sraka Vukovič je osvojila bronasto medaljo na svetovnem prvenstvu in je prva Slovenka, ki ima že dve medalji s SP-jev. Foto: EPA
VIDEO Bronasta kolajna za Srako

Boj za bron trajal šest minut

Raša Sraka Vuković je na svetovnem prvenstvu v Tokiu v kategoriji do 70 kg osvojila tretje mesto. V repasažu je po podaljšku premagala Nizozemko Edith Bosch.

30-letna judoistka je po dveh zmagah v četrtfinalu klonila pred Francozinjo Lucie Decosse, vendar se je z novima dvema zmagama rešila v repasažu. S tem je ponovila uspeh iz Kaira leta 2005 in letošnjemu srebru z evropskega prvenstva dodala bron s svetovnega prvenstva. Dosežek je še toliko večji, ker je premagala vse poškodbe. Še zjutraj zaradi bolečin ni vedela, ali se bo lahko bojevala, toda stisnila je zobe ...

Pomagal tudi mož Luka
\\\\\\"Ne morem verjeti. Te kolajne me še držijo pokonci. Saj vem, zdaj boste rekli, vedno ko jamram, da sem poškodovana, takrat najbolje nastopam. Kot kaže, je to res, ampak pred današnjimi borbami sem se res slabo počutila. Bolel me je hrbet in zadnji dve noči sem slabo spala. Se pa pozna, da je danes kimono oblekel tudi moj mož Luka in mi pomagal pri ogrevanju,\\\\\\" je povedala slovenska junakinja.

Pot do medalje
Prva borba: odločno proti Američanki Laquinti Allen, zmaga že po 50 sekundah.

Druga borba: bilo je še hitreje, saj je Mongolka Naranjargal Tsend-Ayousheva napravila napako in si prislužila diskvalifikacijo.

Četrtfinale: za trenutek se je ustavilo, saj je bila boljša poznejša svetovna prvakinja Francozinja Lucie Decosse.

Repasaž: najprej je padla Japonka Mina Watanabe, ki je bila od Ljubljančanke boljša na zadnjih treh medsebojnih obračunih, tokrat pa je hitro izobesila belo zastavo.

Odločilna borba za bron: drama, dolga šest minut! Tekmica je bila stara znanka Boscheva, ki jo je Sraka nazadnje ugnala na EP-ju leta 2003, ko je postala evropska prvakinja. Tokrat je \\\\\\"joko guruma\\\\\\" obrodila sadove in Nizozemka je končala na hrbtu.

Sedej hitro končal prvenstvo
Še drugi član bežigrajskega kluba Aljaž Sedej je v kategoriji do 81 kg izpadel v prvem boju. Sedej, ki je tekmoval prvič po poškodbi komolca, je klonil pred Ukrajincem Artemom Vasiljenkom, ki je bil v zadnji sekundi boljši z iponom. Sedej je tako žrtev lani sprejetih pravil, po katerih poraženec dobi možnosti bojev v repasažu šele v četrtfinalu. Prej je bilo teoretično mogoče tudi s porazom v prvem boju osvojiti bronasto medaljo.