To je podvig/Bronasta kolajna za Rašo Srako Vukovič, judoistko na SP v Tokiu

Avtor:
Datum: 11. 09. 2010

(Reuters)
Dobitnice kolajn. Z leve podprvakinja Anett Meszaros (Madžarska), prvakinja Lucie Decosse (Francija) in bronasti Joriko Kunihara (Japonska) in Slovenka Raša Sraka Vukovič

Slovenska desetčlanska judoistična odprava, ki v teh dneh tekmuje na svetovnem prvenstvu v Tokiu, je že izpolnila cilj, ki si ga je zadala pred potjo v deželo juda. V včerajšnjih dvobojih judoistk v kategoriji do 70 kg je večkratna slovenska prvakinja Raša Sraka Vukovič osvojila bronasto kolajno. Drugo v karieri na tovrstnih prvenstvih, kajti prvo, prav tako bronasto, je osvojila leta 2005 v Kairu.

Izkušena tekmovalka JK Bežigrad, ki se ponaša tudi z naslovom evropske prvakinje - osvojila ga je leta 2003 v Džsseldorfu -, je bila v prvem krogu prosta, v drugem je premagala Američanko Laguinto Allen, v tretjem Mongolko Naranjargal Tsend Ayush in se uvrstila v četrtfinale, kjer jo je čakal dvoboj z eno najboljših judoistk na svetu, Lucie Decosse. Francozinja ni dovolila presenečenja - pozneje je tudi osvojila naslov svetovne prvakinje - , naša judoistka pa je tekmovanje nadaljevala v repasažu. In to odlično. Najprej se je spopadla z Japonko Mino Watanabe, s katero je imela neporavnane račune z lanskega svetovnega prvenstva v Rotterdamu. Tam sta se tekmici pomerili v četrtfinalu, zmagala je Japonka, ki je bila pozneje tretja, Sraka Vukovič pa sedma. Tokrat se je naša judoistka oddolžila tekmici in jo premagala, nato pa v boju za bronasto kolajno ugnala še svetovno prvakinjo iz Kaira, Nizozemko Edith Bosch.

\\\\\\"Ne morem verjeti. Te kolajne me še držijo pokonci. Saj vem, zdaj boste rekli, vedno ko jamram, da sem poškodovana, takrat najbolje nastopam. Kot kaže, je to res, ampak pred današnjimi borbami sem se res slabo počutila. Bolel me je hrbet in zadnji dve noči sem slabo spala. Se pa pozna, da je danes kimono oblekel tudi moj mož Luka in mi pomagal pri ogrevanju,\\\\\\" je od veselja žarela 30-letna Raša Sraka Vukovič.

Ob Sraki Vukovič je nastopil še Aljaž Sedej (do 81 kg), a je izpadel po porazu v uvodnem dvoboju proti Ukrajincu Artemu Vasilenku. V Tokiu sta še dva tekmovalna dneva, na blazine pa bo stopilo še pet naših predstavnikov; Urška Žolnir in Vlora Bedžeti (obe do 63 kg), Tina Trstenjak (do 57 kg), Rok Drakšič (do 66 kg) in Petra Nareks (do 52 kg).