Konec SP-ja za tri slovenske judoistke

Avtor: To.G.
Datum: 11. 09. 2010
Tokio -
Tretji dan svetovnega prvenstva v judu v Tokiu se je za Slovenijo slabo končal. Nastopila so tri dekleta, vsa pa so tekmovanje končala v predtekmovanju.

Urška Žolnir in Vlora Bedjeti (obe do 63 kg) sta prvi borbi dobili, nato pa klonili in ostali brez uvrstitve. Tudi Tina Trstenjak (do 57 kg) je po porazu v prvem krogu ostala praznih rok.

Prav gotovo je od tega prvenstva veliko pričakovala Žolnirjeva, ki pa se ji izšlo po načrtih. Res je, da so celjsko judoistko v tej in prejšnji sezoni pestile poškodbe, a da se bo na SP-ju poslovila že po dveh borbah, si ni mislila. Potem ko je v prvem krogu ugnala slovito Francozinjo Gevrise Emane, svetovno prvakinjo iz leta 2007, je bila zanjo že v naslednji borbi usodna Kubanka Yartiza Abel.

\\\\\\"Pričakovala sem več, da bo šlo naprej, vsaj do četrtfinala. Razočarana sem, saj sem premagala Emanejevo in sem se res počutila dobro. V glavi sem upala na polfinale, da bo šlo, ampak to je judo,\\\\\\" je po izpadu povedala Žolnirjeva.

Tudi Bedjetijeva klonila v 2. krogu
Podobno usodo je na prvenstvu danes doživela tudi debitantka na svetovnih prvenstvih Vlora Bedjeti. Prvo borbo proti Po Sum Leung iz Hongkonga je suvereno dobila z iponom, nato pa v nadaljevanju na ipon padla tudi sama. Dve minuti pred koncem borbe je bila zanjo usodna Alice Schlesinger iz Izraela.

Trstenjakova padla z iponom
Celjski trener Marjan Fabjan je imel danes poleg Žolnirjeve in Beđetijeve na blazinah še eno judoistko. Tudi Tina Trstenjak je prvič okusila borbe na svetovnem prvenstvu, a jih je končala že v prvem krogu. Pomerila se je s Francozinjo Automne Pavia, zmagovalko letošnje velike nagrade Tunisa, in na polovici borbe padla z iponom.

V nedeljo se bo prvenstvo za slovensko izbrano vrsto končalo, saj bodo v ponedeljek na sporedu le še borbe v kategoriji open, kjer pa slovenski borci in borke ne bodo nastopili. V nedeljo bosta na tatamijih Rok Drakšič (do 66 kg) in Petra Nareks (do 52 kg).