Petra Nareks nima sreče z Žrebom

Avtor: T.O. - STA / Foto: EPA
Datum: 12. 09. 2010

Slovenska reprezentanca se v domovino vrača z bronasto kolajno Raše Sraka Vukovič.

Rok Drakšič in Petra Nareks sta na svetovnem prvenstvu v judu nastop končala v predtekmovanju.

Drakšič je v kategoriji do 66 kg uvodni borbi dobil, nato pa klonil tik pred uvrstitvijo v četrtfinale, Petra Nareks (do 52 kg) pa je hitro izgubila in ostala brez uvrstitve.

Drakšič se je v konkurenci kar 74 tekmovalcev dobro boril. Vedel je, da lahko izkoristi ugoden žreb, saj bi se ob morebitni zmagi v tretjem krogu prebil v četrtfinale, od tam pa najverjetneje še dlje.

Usoden je bil Rus Alim Gadanov, bronasti z letošnjega EP-ja na Dunaju in štirikratni zmagovalec tekem svetovnega pokala. Kar koli je Drakšič poskušal, Rus je vedno našel odgovor oziroma protinapad. Slabi dve minuti pred koncem je Drakšič padel za ipon in ostal brez uvrstitve v želeni četrtfinale.

Petra Nareks ni imela sreče z žrebom. Na že svojem petem svetovnem prvenstvu je spet ostala praznih rok. V prvi borbi je dobila Japonko Juko Nišida, bronasto s SP-ja 2007, in po vsega poldrugi minuti borbe izgubila z iponom. \\\\\\"Kaj naj rečem, razočaranje je veliko. Da prideš tako daleč za minuto borbe. Nimam sreče. Vedno dobim v žrebu ali Japonko, Kitajko ali pa Korejko. Očitno sem namenjena le evropskim prvenstvom,\\\\\\" je povedala Nareksova, ki na prvenstvih stare celine kolajne osvaja po tekočem traku, medtem ko na svetovnih prvenstvih uspehov nima.