Sraka Vukovićeva zmagala v Abu Dabiju

Avtor:
Datum: 23. 11. 2010
Abu Dabi - Slovenska judoistka Raša Sraka Vuković je zmagala na tekmi za veliko nagrado Abu Dabija.

Sraka Vukovićeva je bila v konkurenci do 70 kilogramov v finalu z iponom (10:0) boljša od Španke Cecilie Blanco. Lep slovenski uspeh je z drugim mestom v kategoriji do 81 kilogramov potrdil tudi njen klubski kolega iz Bežigrada Aljaž Sedej.

Aljaž Sedej (prvi z leve)

Sedej je v finalu, skupno je v tej kategoriji nastopilo 31 judoistov, po dveh vazarijih (10:0) klonil proti Nemcu Svenu Mareschu. Kljub temu, da je bila konkurenca v Abu Dabiju nekoliko okrnjena, v kategoriji Sraka Vukovićeve je nastopilo zgolj osem tekmovalk, pa je bilo treba za visoko uvrstitev vseeno premagati prenekatero znano ime.

Raša Sraka Vuković

Sraka Vukovićeva se je tako uvrstila bolje kot Nizozemka Edith Bosch, slednja je bila na olimpijskih igrah v Pekingu 2008 bronasta, tokrat je prav tako končala na tretjem mestu. Tekma že šteje v kvalifikacijsko kvoto za nastop na olimpijskih igrah leta 2012 v Londonu.