Raša Sraka Vuković in Jure Meglič športnika Ljubljane

Avtor: ML/STA - foto: Sportida
Datum: 15. 12. 2010

V Ljubljani so danes izbrali najboljše športnike in športnice leta 2010. V Festivalni dvorani na Gospodarskem razstavišču si je naziv najboljše športnice prestolnice minulega leta prislužila bronasta s SP v judu Raša Sraka Vuković, pri moških je zmagal bronasti kajakaš s SP v Tacnu Jure Meglič, ekipa leta pa so rokometašice Krima Mercatorja.

Raša Sraka Vuković, judoistka Judo kluba Bežigrad, je poleg brona na SP osvojila tudi drugo mesto na evropskem prvenstvu na Dunaju in prvo mesto na veliki nagradi Abu Dabija. Naslov trenerja leta je prejel njen trener Gregor Brod.

Raša Sraka Vuković

V moški konkurenci se je zmage veselil kajakaš slalomist Jure Meglič iz Kajak kanu kluba Tacen. Poleg brona na domači progi na septembrskem svetovnem prvenstvu v K-1 je bil drugi na evropskem prvenstvu v Bratislavi v K-1 ter tretji na istem prizorišču v ekipni tekmi. Tudi njegov trener Andrej Nolimal je prejel priznanje za trenerja leta.

Jure Meglič

Drugo mesto v ženski konkurenci je pripadlo kajakašici Evi Terčelj (3. mesto SP ekipno, 3. mesto MSP), tretje pa telovadki Teji Belak (skupno 3. mesto v svetovnem pokalu), pri moških je bil drugi plavalec Peter Mankoč (2. mesto EP 100 delfin, 3. mesto EP 100 mešano), tretji pa telovadec Sašo Bertoncelj (konj z ročaji, 2. mesto na EP).