RAŠA SRAKA ODLIČNA 7. NA OI

Avtor: Miro Bilič
Datum: 06. 08. 2012
Med našima judoistoma je prvi na Olimpijski tatami stopil Aljaž Sedej do 81kg v torek 31.7. Aljažu je žreb v prvi borbi namenil dobrega Američana Travisa Stevensa, ki je po izredno izenačeni borbi Aljaža presenetil v ne-wazi in mu naredil vzvod, zaradi česar je moral Aljaž predati borbo in je tako ostal brez uvrstitve.

Druga je na Olimpijski tatami stopila Raša Sraka in sicer v kategoriji do 70kg v sredo 1.8.

Raša je prišla na Olimpijske igre kot 5 nosilka iz Svetovne lestvice in je bila zato v prvem krogu prosta. V drugem krogu je dobila za nasprotnico izjemno Španko Blanco Cecilio, ki je v prvem krogu na hitro izločila ukrajinko Natalio Small. Raša Sraka se je borbe lotila izredno in je gladko vrgla Špamko najprej na wazari in nato še na ippon in se tako uvrstila v četrtfinale.

V četrtfinalu je Rašo čakala mlada Korejke Ye Sul Hwang. Po izredno izenačeni borbi, ki je trajala skoraj 8 minut je v podaljšku na zlato točko Raša napadla in na žalost padla na ippon in tako je v polfinale napredovala Korejka, Raša pa je bila v finalnem (popoldanskem) delu v repasažni borbi s Kolumbijko Yuri Alvear.

V borbi za 5. mesto se je Raša pomerila z Alvear in je na žalost borbo izgubila in tako osvojila končno 7. mesto.

Treba je še omeniti izreden uspeh Slovenskega juda, saj je Celjanka Urška Žolnir osvojila odlično zlato medaljo v kategoriji do 63kg. ČESTITKE URŠKI IN JUDO KLUBU Z DEŽELE SANKAKU! Potrebno pa je poudariti, da je bila Raša zelo blizu še večjemu uspehu in bi ob malo več športne sreče tudi Raša osvojila odličje. Kjub temu pa je 7. mesto na Olimpijskih igrah izreden rezultat in je druga najboljša letošnja uvrstitev v judu za Slovenijo in 7 najboljša uvrstitev Slovenskega športa na Olimpijskih igrah 2012 v Londonu.

ČESTITKE RAŠI IN ALJAŽU ZA NASTOP IN USPEHE NA OLIMPIJSKIH IGRAH. PRAV TAKO ČESTITKE TUDI TRENERJU RAŠE MITJI ŽELEZNIKARJU IN TRENERJU ALJAŽA GREGORJU BRODU!