Igor peti na EP

Avtor: MiŽe
Datum: 23. 09. 2012
Igor Potparič je na evropskem prvenstvu za mladince in mladinke v kategoriji do 73 kilogramov osvojli odlično 5 mesto. Igor je kot po tekočem traku nanizal tri zmage z ipponom. V prvem kolu je premagal Bosanca Stojaka, v drugem Romuna Visan Vlada in v tretjem še neugodnega Litvanca Jakubaviciusa. S to zmago se je uvrstil med 8 najboljših v evropi. V borbi za polfinale je bil premočan ruski predstavnik Kamkhoev. Igor je nadaljeval z zmago v repasažu proti Čehu Holchaku, spet z ipponom. V borbi za tretje mesto je bil žal boljši še gruzijski predstavnik. Igorju je malo zmanjkalo za medaljo, kljub temu je 5 mesto odličen rezultat.

Na evropskem prvenstvu sta nastopila tudi Patricija Brolih v kategoriji do 63 kg in Luka Kuralt do 66 kg. Patricija je izgubila proti Turkini Akarsu, Luka pa proti Latvijcu Shtainbuksu. Oba bi se z malo več športne sreče uvrstila višje.

Čestitike vsem našim mladim tekmovalcev še posebej Igorju, ki je prikazal odlične borbe.