Turnir Varšava

Avtor: MiŽe
Datum: 10. 10. 2012
29. in 30. septembra je v Varšavi na Poljskem potekal močan judo turnir v starostnih kategorijah mladincev/mladink in kadetov/kadetinj.
Na turnirju je nastopalo preko 1107 tekmovalcev iz 195 klubov iz več kot 20 držav.

Turnirja smo se udeležili tudi mi in zabeležili izjemne uspehe. Osvojili so kar štiri zlate medalje, eno srebrno in bronasto ter eno peto mesto. V skupnem seštevku smo tako osvojili 2 mesto tik za Poljskim najmočnejšim klubom Rybnik.

V soboto so na blazine stopile kadetnije in mladinci. Najbolje sta se odrezali Petra Opresnik, ki je osvojila zlato medaljo do 63 kg, ter Andreja Leški ki je bila v kategoriji do 48 kg srebrna.
Med mladinci je največ prikazal Matej Vidmar ki je zabeležil tri zmage, Martin Hojak z dvema zmagama ter Košak Jan z eno zmagano borbo. Vsi so nastopali v višji starostni skupini.

V nedeljo je bil zopet naš dan, saj smo med mladinkami ter kadeti skupaj osvojili kar tri zlate, eno bronasto medaljo ter eno peto mesto. Pri kadetih sta blestela Martin Hojak do 73 kg in Dean Rogelj do 66 kg, pri mladinkah pa Patricija Brolih do 63 kg. Vsi trije so gladko premagovali nasprotnike in zasluženo stopili na najvišjo stopničko. Izkazala ste se tudi Jan Košak, ki je zasedel tretje mesto pri kadetih ter Petra Opresnik, ki je kljub mladosti pokazala da se lahko kosa tudi z štiri leta starejšimi nasprotnicami. Osvojila je peto mesto.

V močni mednarodni konkurenci so nastopali tudi Janez Vidmar, Trušnovec Gašper in Bakija Jan ki pa so se poslovili do nadaljenga tekmovanja po porazu v prvem kolu.