ODLIČEN DAN ZA BEŽIGRAD!

Avtor: SM
Datum: 22. 06. 2013
V petek sta Andraž Jereb in Andreja Leški poskrbela za veselje v Judo klubu Bežigrad!

Andraž Jereb je ponovno dokazal, da je iz pravega testa in je osvojil odlično drugo mesto na Sredozemskih igrah v Mersinu v Turčiji. V kategoriji do 66kg je bil od Andraža boljši le Uriarte iz Španije, ki je med drugim nosilec medalje iz svetovnega prvenstva. Na poti do finala je Andraž premagal  Ciganoviča (SRBIJA) 7:0, domačina Murata (TURČIJA) 10:0, v polfinalu pa je z ipponom ugnal še egipčana Abouelkher-ja.

Andreja Leški je kovala medalje na drugem koncu Evrope - v prestolnici Estonije. Tam se odvija kadetsko evropsko prvenstvo. Andreja je na prvenstvo odpotovala kot 3.nosilka na rang lestvici v kategoriji do 48 kilogramov. Pokazala je dobro pripravljenost in do finala ugnala reprezentantke Azerbajdžana, Italije in Gruzije. V finalu je bila za kanček srečnejša Francozinja in tako je Andreja postala Evropska podprvakinja.

Uspeh Slovenije je na kadetskem EP dopolnila Štangar Maruša s 5.mestom do 44 kilogramov. Na SI pa je 2.mesto osvojila še Petra Nareks do 52 in 1.mesto Bedzeti Vlora do 57 kilogramov.

Na EP bosta danes na tatamije stopila še Jan Košak do 66kilogramov in Patricija Brolih do 63 kilogramov.
Na SI pa bo danes Aljaž Sedej skušal ubraniti naslov prvaka iz SI v Pasacari iz leta 2009.