Tri odličja za Bežigrajčane v Beogradu. Patriciji Brolih zaigrali himno.

Avtor: A.
Datum: 28. 09. 2014
V Beogradu je potekal četrti uradni evropski pokal. 222 judoistov iz 25-ih držav se je borilo za najvišje stopničke. Nastopilo je tudi 5 Bežigrajčanov.

Patricija Brolih je poskrbela, da so v Beogradu zaigrali tudi slovensko himno. Z odlično borbenostjo je pokazala, da se je že odlično privadila na novo kategorijo, do 70 kg. V prvem kolu je premagala predstavnico Srbije in za vstop v polfinale še Švicarko. Za v finale ji je ponovno stala nasproti Srbkinja, ki ji, prav tako kot njena reprezentančna kolegica v prvem kolu, ni segla do kolen. V finalu pa je Patricija ugnala še Bosanko in se tako veselila svoje prve zmage na evropskem pokalu.

Tokrat srebrna Andreja Leški pa je klonila šele v finalu proti Hrvatici Teni Šikić, ki je na ekipnem evropskem prvenstvu do 21 let osvojila zlato odličje. Andreja je do finala v kategoriji do 52 kg z ipponom premagala Srbkinjo in dve Romunki.

Odličen je bil tudi Martin Hojak v kategoriji do 73 kg, ki je na koncu osvojil bronasto odličje. Do polfinala je premagal Švicarja in dva Srba. V polfinalu pa je klonil proti Gušiču Nikoli iz Črne Gore, ki je na koncu stal na najvišji stopnički. Za tretje mesto se je dobro zbral in premagal še tretjega reprezentanta Srbije.

Do 73 kg je nastopil še Janez Vidmar, ki je v prvem kolu premagal Srba, vendar nato izgubil s Slovakom in ostal brez uvrstitve.

Do 66 kg je nastopil še Jan Košak, ki je izgubil že v prvem kolu proti Madžaru in tako ostal brez uvrstitve.