Andraž Jereb evropskipodprvak do 23 let

Avtor: A.
Datum: 15. 11. 2014

V Wroclawu, kjer je Poljska gostila evropsko prvenstvo za mlajše člane, je nastopilo 298 judoistov iz 37 držav. Tudi Judo klub Bežigrad je iz svojih vrst v boj za odličja poslal tri tekmovalce. Domov so naši tekmovalci prinesli eno srebrno odličje in eno sedmo mesto.

Prvi dan tekmovanja je bil za naše najuspešnejši, saj je na blazine stopil Andraž Jereb, ki se je na koncu veselil naslova evropskega podprvaka do 66 kg. Do finala je Andraž premagal Slovaka, Estonca, Španca in Avstrijca. V finalu mu je nasproti stal nosilec bronastega odličja iz zadnjega mladinskega svetovnega prvenstva in aktualni evropski mladniski prvak Izraelec Shmailov Baruch. Andraž je v finalu priznal premoč izraelskemu predstavniku in se zadovoljil z naslovom evropskega podprvaka. V Andraževi zbirki so sedaj že tri odličja iz evropskih prvenstev do 23 let (2 x srebro, 1 x bron) in eno srebrno do 20 let.

Drugi dan sta nastopila Igor Potparić do 73 kg in Patricija Brolih do 70 kg. Igor, ki se na blazine vrača po operaciji rame, je na koncu osvojil 7. mesto. Do četrtfinala je premagal Šveda in Moldavca. V boju za v polfinale ga je premagal kasnejši evropski prvak Antonio Esposito. Igor je nato izgubil tudi borbo v repasažu, premagal ga je Azerbajdžanec Huseyn Rahimli, ki je na koncu osvojil bronasto odličje.

Particija pa je s tekmovanjem zaključila že v prvem kolu. Premagala jo je Italianka Valeria Ferrari, ki je na koncu osvojila bronasto odličje.