Patricija znova odlična, tokrat v Pragi

Avtor: A.
Datum: 01. 03. 2015

V Prago, kjer  je ta vikend tekmovalo 175 deklet iz 36 držav, sta odpotovali tudi dve Bežigrajčanki. Andreja Leški je nastopila v kategoriji do 57 kg, Patricija Brolih pa do 70 kg.

Čeprav še vedno mladinki, se zaradi rezultatov, ki jih nizata Andreja in Patricija od njiju vedno pričakuje odlična uvrstitev tudi na članskih tekmovanjih. Dekleti  tudi tokrat nista razočarali. Čeprav je imela Andreja na tekmovanju malo smole, saj je igubila v prvem kolu proti Izraelki Nelson Levy Timni pa je odlično uvrstitev dosegla Patricija. Patricija je v prvem kolu premagala prvo nosilko tekmovanja Angolko Moreiro, ki je aktualna Afriška prvakinja. V drugm kolu si je zmago nad Madžarko Gyulai Reko zagotovila šele v podaljšku (golden score). V borbi za v polfinale pa je zmanjkalo moči proti Italjanki Cantoni Giuliji, ki je na koncu osvojila drugo mesto. V popravnih borbah jo je premagala večkratna zmagovalka velikih tekmovanj (Grand slam, Grand Prix) Kitajka Chen Fei, ki je prav tako na koncu stala na stopničkah. Patricija je tako osvojila odlično sedmo mesto, ki je po petem mestu v Tuniziji pred mesecem dni, lep dokaz, da bo kmalu premagovala najboljše judoistke  v njeni kategoriji. Patricijo in Andrejo naslednji vikend čaka članski evropski pokal v Sarajevu, nato pa mladinski evropski pokal v Lignanu.