Martin Hojak tretji na evropskem mladinskem pokalu v Pragi

Avtor: A.
Datum: 26. 07. 2015

V Pragi se je zbralo 386 judoistev iz 34 držav. V boj za medalje je Judo klub Bežigrad poslal tudi del mladinske ekipe.

V kategoriji do 73 kg, v kateri je tekmovalo največ judoistev, so nastopili Martin Hojak, Jan Košak in Jan Kern. Najvišjo uvrstitev je dosegel Martin, ki se je po zmagah nad Poljakom, Madžarom in Nemcem uvrstill v polfinale tekmovanja. V borbi za vstop v finale je Martin dobil hansokumake, saj naj bi po oceni sodnikov met izvedel preveč nevarno. Martin je v finalnem delu tekmovanja v borbi za bronasto medaljo premagal Romuna Marcela Cerceo.

Jan Košak je prav tako kot Martin odlično začel s tekmovanjem. V prvih treh borbah je z ipponom premagal Čeha, Litvanca in Brazilca, nato pa za vstop v polfinale izgubil s predstavnikom Porto Rica, ki je na koncu osvojil tretje mesto. V popravnih borbah je Jan premagal še Nemca, nato pa izgubil proti Romunu, ki ga je v borbi za tretje mesto premagal Martin. Jan je na koncu tekmovanja osvojil 7. mesto.

Malo smole pa je imel Jan Kern, ki je že v začetku uvodne borbe naredil napako in izgubil proti Grku.

V kategoriji do 70 kg je nastopila Patricija Borilh, ki je osvojila 7. mesto. V prvem kolu je premagala Nemko, nato pa v borbi za vstop v polfinale izgubila proti Kazakstanki Zhanari Kashkyni, ki je na koncu osvojila drugo mesto. Patricija je v popravnih bojih premagal še Turkinjo, nato pa premoč priznala Brazilki Aine Schmidt.

Za naše mladince je bila to zadnja tekma pred mladinskim evropskim prvenstvom, ki bo septembra v Avstriji.

Rezultate tekmovanja si lahko ogledate TUKAJ.